2016 State Winter Games
02/02/2016 - 02/05/2016
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Michigan
 
 
  you are here > 2016 State Winter Games > Figure Skating-Singles Compulsory Elements >


    Figure Skating-Singles Compulsory Elements    
 
Final Round
 

  Division 1:F:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
McKeone, Mara 16 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 3.5 1:F:16- 21:1 6.0 1st
Spremo, Teadora 21 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 2.5 1:F:16- 21:1 4.5 2nd
Marston, Kaitlyn 19 A27 F 0 2.5 1:F:16- 21:1 3.0 3rd
 


  Division 1:F:16- 21:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Fielek, RAchael 19 A27 F 0 5.0 1:F:16- 21:2 7.0 1st
Evers-Albin, Anna 16 A27 F 0 4.0 1:F:16- 21:2 6.0 2nd
Easterling, Sarah 20 A12 F 0 5.0 1:F:16- 21:2 4.0 3rd
 


  Division 1:F:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
McDANIEL, CAROLYN 42 A23 WAYNE WESTLAND F 0 3.0 1:F:22-end:1 4.0 1st
Cummings, Jantrell 23 A34 F 0 1.5 1:F:22-end:1 3.5 2nd
Nida, Laura 28 A34 F 0 1.5 1:F:22-end:1 3.0 3rd
 


  Division 1:F:22-end:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Corser, Tina M. 30 A34 F 0 3.5 1:F:22-end:2 5.0 1st
Policoff, Laurie 39 A34 F 0 5.0 1:F:22-end:2 4.5 2nd
Quelhas, Patricia 22 A20 PIONEER F 0 3.0 1:F:22-end:2 4.0 3rd
 


  Division 1:F:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Kmiecik, Meylin 14 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 6.0 1:F:8- 15:1 8.0 1st
Underwood, Miranda 11 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 3.0 1:F:8- 15:1 7.5 2nd
 


  Division 1:M:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Stephenson, Jacob 18 A20 ANN ARBOR ICE CUBE M 0 3.5 1:M:16- 21:1 6.0 1st
 


  Division 2:F:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Garber, Brynn 16 A34 F 0 5.0 2:F:16- 21:1 16.5 1st
 


  Division 2:F:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
STORK, ERIKA M 47 A08 SKATE F 0 5.5 2:F:22-end:1 21.0 1st
BOWEN, DENIELLE 37 A01 F 0 5.5 2:F:22-end:1 18.5 2nd
Mason, Jacquelyn 27 A27 F 0 5.0 2:F:22-end:1 16.0 3rd
 


  Division 2:F:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Cregar, Grace 13 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 4.5 2:F:8- 15:1 21.0 1st
 


  Division 2:M:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
LUNDY, MICHAEL 45 A23 WAYNE WESTLAND M 0 2.5 2:M:22-end:1 8.0 1st
 


  Division 2:M:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Krause, Jacob 15 A27 M 0 3.0 2:M:8- 15:1 24.0 1st
 


  Division 3:M:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Meints, Alexander 14 A20 ANN ARBOR ICE CUBE M 0 6.0 3:M:8- 15:1 8.0 1st
 


  Division 4:F:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Hughes, Linnea 25 A16 F 0 8.5 4:F:22-end:1 23.0 1st
HAMMOND, REBECCA 25 A27 F 0 7.0 4:F:22-end:1 20.5 2nd
 


 
Preliminary Round
 

  Division 1:F:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Fielek, RAchael 19 A27 F 0 0 1:F:16- 21:1 5.0
McKeone, Mara 16 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 0 1:F:16- 21:1 3.5
Marston, Kaitlyn 19 A27 F 0 0 1:F:16- 21:1 2.5
 


  Division 1:F:16- 21:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Evers-Albin, Anna 16 A27 F 0 0 1:F:16- 21:2 4.0
Spremo, Teadora 21 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 0 1:F:16- 21:2 2.5
Easterling, Sarah 20 A12 F 0 3.0 1:F:16- 21:2 5.0
 


  Division 1:F:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Policoff, Laurie 39 A34 F 0 0 1:F:22-end:1 5.0
Cummings, Jantrell 23 A34 F 0 0 1:F:22-end:1 1.5
Quelhas, Patricia 22 A20 PIONEER F 0 0 1:F:22-end:1 3.0
 


  Division 1:F:22-end:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Corser, Tina M. 30 A34 F 0 0 1:F:22-end:2 3.5
McDANIEL, CAROLYN 42 A23 WAYNE WESTLAND F 0 3.0 1:F:22-end:2 3.0
Nida, Laura 28 A34 F 0 0 1:F:22-end:2 1.5
 


  Division 1:F:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Kmiecik, Meylin 14 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 0 1:F:8- 15:1 6.0
Underwood, Miranda 11 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 0 1:F:8- 15:1 3.0
 


  Division 1:M:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Stephenson, Jacob 18 A20 ANN ARBOR ICE CUBE M 0 0 1:M:16- 21:1 3.5
 


  Division 2:F:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Garber, Brynn 16 A34 F 0 0 2:F:16- 21:1 5.0
 


  Division 2:F:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
STORK, ERIKA M 47 A08 SKATE F 0 0 2:F:22-end:1 5.5
BOWEN, DENIELLE 37 A01 F 0 7.0 2:F:22-end:1 5.5
Mason, Jacquelyn 27 A27 F 0 0 2:F:22-end:1 5.0
 


  Division 2:F:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Cregar, Grace 13 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 0 2:F:8- 15:1 4.5
 


  Division 2:M:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
LUNDY, MICHAEL 45 A23 WAYNE WESTLAND M 0 3.0 2:M:22-end:1 2.5
 


  Division 2:M:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Krause, Jacob 15 A27 M 0 0 2:M:8- 15:1 3.0
 


  Division 3:M:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Meints, Alexander 14 A20 ANN ARBOR ICE CUBE M 0 0 3:M:8- 15:1 6.0
 


  Division 4:F:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Hughes, Linnea 25 A16 F 0 8.5 4:F:22-end:1 8.5
HAMMOND, REBECCA 25 A27 F 0 0 4:F:22-end:1 7.0
 


Generated on 02/10/2016