2016 State Winter Games
02/02/2016 - 02/05/2016
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Michigan
 
 
  you are here > 2016 State Winter Games > Cross Cntry Time 1-2.5-5K >


    Cross Cntry Time 1-2.5-5K    
 
Final Round
 

  Division F:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
ATCHISON, KELLSEI 16 A08 EATON COUNTY F 462 07:34.00 F:16- 21:1 07:34.00
Easterling, Nikota 19 A12 F 583 08:09.00 F:16- 21:1 08:09.00
LaFond, Kelsey 17 A19 Jackson F 786 09:19.00 F:16- 21:1 09:19.00
WADDLE, AMANDA 16 A08 EATON COUNTY F 473 10:30.00 F:16- 21:1 10:30.00
LAMBERT, MICHELLE 20 A08 EATON COUNTY F 468 10:32.00 F:16- 21:1 10:32.00
 


  Division F:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
GROVE, NIKKI 33 A02 F 323 10:04.00 F:22-end:1 00:10.04
Kramer, Karen 40 A12 F 587 07:54.00 F:22-end:1 07:54.00
LEITOW, NICHOLE L 28 A02 F 327 09:10.00 F:22-end:1 09:10.00
Kaptein, Amy L. 30 A12 F 585 10:24.00 F:22-end:1 10:24.00
WATSON, TAMELA 38 A14 CVD F 651 00:11.10 F:22-end:1 11:10.00
ULRICH, WHITNEY A 24 A08 EATON COUNTY F 472 18:21.00 F:22-end:1 18:21.00
 


  Division F:22-end:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
WALTERS, Amelia 27 A02 F 336 07:04.00 F:22-end:2 07:04.00
RANTANEN, NICOLE 28 A07 F 421 09:21.00 F:22-end:2 09:21.00
Markel, Viann 30 A10-4 St. Clair F 551 11:01.00 F:22-end:2 11:01.00
WISNIEWSKI, CARRIE 39 A09 F 523 11:35.00 F:22-end:2 11:35.00
PAQUIN, CHRISTINA 43 A35 F 1040 12:23.00 F:22-end:2 12:23.00
 


  Division F:22-end:3  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
GISSE, ELIZABETH 24 A30 Midland F 995 07:00.00 F:22-end:3 07:00.00
GOURD, MARIAH 34 A09 F 506 09:46.00 F:22-end:3 09:46.00
May, Kristen 30 A10-4 St. Clair F 552 12:25.00 F:22-end:3 12:25.00
AIKENS, JOAN 39 A35 F 1033 14:24.00 F:22-end:3 14:24.00
 


  Division F:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Martindale, Isabella 10 A09 F 514 11:11.00 F:8- 15:1 11:11.00
 


  Division M::1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
SIMMONS, DEANGELO 19 A26 DREW M 939 00:00.00 M::1 00:00.00
 


  Division M:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
LOGAN, CHRISTOPHER 21 A26 DREW M 928 00:00.00 M:16- 21:1 00:00.00
OAKLEY, TYLER 16 A08 EATON COUNTY M 469 06:28.00 M:16- 21:1 06:28.00
Corwin, Matthew 21 A10-4 St. Clair M 550 07:28.00 M:16- 21:1 07:28.00
Thomas, Alexander 18 A09 M 522 07:53.00 M:16- 21:1 07:53.00
SPONSELLER, BRANDON L. 17 A07 M 423 09:06.00 M:16- 21:1 09:06.00
 


  Division M:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Albers, Nicholas 36 A14 CVD M 645 06:53.00 M:22-end:1 06:53.00
Rouiller, Steven 30 A12 M 590 07:03.00 M:22-end:1 07:03.00
Stull, Harold 28 A19 Jackson M 792 07:26.00 M:22-end:1 07:26.00
Kolka, Timothy 37 A12 M 586 07:59.00 M:22-end:1 07:59.00
CAMPBELL, MICHAEL J 28 A08 EATON COUNTY M 464 09:45.00 M:22-end:1 09:45.00
STRAND, DAVID M. 22 A17 M 760 09:47.00 M:22-end:1 09:47.00
 


  Division M:22-end:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Florian, John 28 A04 M 348 00:00.00 M:22-end:2 00:00.00
Stocker, Jon 22 A04 M 360 06:15.00 M:22-end:2 06:15.00
BYERS, MATT 48 A07 M 413 08:20.00 M:22-end:2 08:20.00
Wright, Adam 23 A04 M 366 09:27.00 M:22-end:2 09:27.00
BRATSCHI, STEVEN C. 31 A02 M 318 13:04.00 M:22-end:2 13:04.00
BERNARD, JAMES 54 A30 Midland M 991 18:13.00 M:22-end:2 18:13.00
 


  Division M:22-end:3  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
FRANKLIN, DARNAIL 23 A26 DREW M 922 00:00.00 M:22-end:3 00:00.00
KACZYNSKI, JOE 31 A30 Midland M 998 05:16.00 M:22-end:3 05:16.00
MANDY, JOSHUA 36 A14 CVD M 649 06:24.00 M:22-end:3 06:24.00
EVERSON, KELLY 28 A02 M 321 07:25.00 M:22-end:3 07:25.00
Plegue, Jasson 32 A10-4 St. Clair M 553 10:09.00 M:22-end:3 10:09.00
ENDRES, JOSEPH 30 A14 CVD M 647 10:12.00 M:22-end:3 10:12.00
 


  Division M:22-end:4  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
McGow, Kyle 26 A04 M 356 00:00.00 M:22-end:4 00:00.00
PEARSALL, JEFFREY 35 A09 M 519 09:05.00 M:22-end:4 09:05.00
MILLER, JOSEPH 55 A09 M 515 09:09.00 M:22-end:4 09:09.00
 


  Division M:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
SUTTON, EILJAH 14 A08 EATON COUNTY M 471 06:09.00 M:8- 15:1 06:09.00
 


Generated on 02/10/2016