2016 State Winter Games
02/02/2016 - 02/05/2016
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Michigan
 
 
  you are here > 2016 State Winter Games > Figure Skating-Singles Freestyle >


    Figure Skating-Singles Freestyle    
 
Final Round
 

  Division 1:F:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Easterling, Sarah 20 A12 F 0 6.50 1:F:16- 21:1 9.00 1st
Verbeke, Vallory 21 A15 MI PEEPS F 0 6.50 1:F:16- 21:1 9.00 1st
Lyons, Tori 19 A15 MI PEEPS F 0 6.50 1:F:16- 21:1 5.50 2nd
 


  Division 1:F:16- 21:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Fielek, RAchael 19 A27 F 0 11.00 1:F:16- 21:2 20.50 1st
Spremo, Teadora 21 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 9.50 1:F:16- 21:2 17.00 2nd
Marston, Kaitlyn 19 A27 F 0 9.50 1:F:16- 21:2 9.50 3rd
 


  Division 1:F:16- 21:3  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
McKeone, Mara 16 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 16.00 1:F:16- 21:3 16.00 1st
Evers-Albin, Anna 16 A27 F 0 20.00 1:F:16- 21:3 11.00 2nd
 


  Division 1:F:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Cummings, Jantrell 23 A34 F 0 4.50 1:F:22-end:1 13.50 1st
Nida, Laura 28 A34 F 0 7.00 1:F:22-end:1 10.00 2nd
McDANIEL, CAROLYN 42 A23 WAYNE WESTLAND F 0 5.50 1:F:22-end:1 7.50 3rd
 


  Division 1:F:22-end:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Corser, Tina M. 30 A34 F 0 8.50 1:F:22-end:2 17.50 1st
Policoff, Laurie 39 A34 F 0 13.00 1:F:22-end:2 11.50 2nd
Quelhas, Patricia 22 A20 PIONEER F 0 9.00 1:F:22-end:2 8.50 3rd
 


  Division 1:F:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Underwood, Miranda 11 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 19.50 1:F:8- 15:1 19.50 1st
Kmiecik, Meylin 14 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 13.50 1:F:8- 15:1 13.00 2nd
 


  Division 1:M:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Stephenson, Jacob 18 A20 ANN ARBOR ICE CUBE M 0 9.50 1:M:16- 21:1 13.00 1st
Louk, Jakob 20 A15 MI PEEPS M 0 2.50 1:M:16- 21:1 4.50 2nd
 


  Division 1:M:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
PASKO, CHRIS 24 A27 M 0 13.50 1:M:22-end:1 14.00 1st
 


  Division 2:F:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Garber, Brynn 16 A34 F 0 11.50 2:F:16- 21:1 7.50 1st
 


  Division 2:F:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
BOWEN, DENIELLE 37 A01 F 0 9.50 2:F:22-end:1 15.50 1st
CHELI, ANGELINA 34 A15 MI PEEPS F 0 7.50 2:F:22-end:1 9.00 2nd
ZIAYA, CHRYSTAL L. 31 A15 MI PEEPS F 0 5.00 2:F:22-end:1 8.00 3rd
 


  Division 2:F:22-end:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
STORK, ERIKA M 47 A08 SKATE F 0 12.00 2:F:22-end:2 13.50 1st
Mason, Jacquelyn 27 A27 F 0 10.00 2:F:22-end:2 12.00 2nd
Gilleran, Kathleen M. 23 A15 MI PEEPS F 0 13.00 2:F:22-end:2 10.00 3rd
 


  Division 2:F:22-end:3  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
GODBOUT, COURTNEY M. 39 A23 F 0 20.00 2:F:22-end:3 15.00 1st
 


  Division 2:F:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Cregar, Grace 13 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 15.00 2:F:8- 15:1 17.00 1st
 


  Division 2:M:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
BROWN, DYLAN 25 A15 MI PEEPS M 0 7.50 2:M:22-end:1 12.50 1st
LUNDY, MICHAEL 45 A23 WAYNE WESTLAND M 0 3.00 2:M:22-end:1 6.50 2nd
 


  Division 2:M:22-end:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Tisler, John 29 A15 MI PEEPS M 0 8.50 2:M:22-end:2 8.00 1st
PEZZATO, DOUGLAS 27 A15 MI PEEPS M 0 8.50 2:M:22-end:2 7.50 2nd
 


  Division 2:M:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Krause, Jacob 15 A27 M 0 18.50 2:M:8- 15:1 18.50 1st
 


  Division 3:F:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Parker, Megan 18 A15 MI PEEPS F 0 12.00 3:F:16- 21:1 14.00 1st
Rodriguez, Lauren 18 A15 MI PEEPS F 0 9.50 3:F:16- 21:1 10.00 2nd
 


  Division 3:M:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Meints, Alexander 14 A20 ANN ARBOR ICE CUBE M 0 29.00 3:M:8- 15:1 30.00 1st
 


  Division 4:F:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Preliminary score Fin div Final score Place
Hughes, Linnea 25 A16 F 0 15.50 4:F:22-end:1 27.50 1st
HAMMOND, REBECCA 25 A27 F 0 18.00 4:F:22-end:1 17.50 2nd
 


 
Preliminary Round
 

  Division 1:F:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
McKeone, Mara 16 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 0 1:F:16- 21:1 16.00
Evers-Albin, Anna 16 A27 F 0 0 1:F:16- 21:1 20.00
Spremo, Teadora 21 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 0 1:F:16- 21:1 9.50
Marston, Kaitlyn 19 A27 F 0 0 1:F:16- 21:1 9.50
 


  Division 1:F:16- 21:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Fielek, RAchael 19 A27 F 0 0 1:F:16- 21:2 11.00
Easterling, Sarah 20 A12 F 0 11.00 1:F:16- 21:2 6.50
Verbeke, Vallory 21 A15 MI PEEPS F 0 20.00 1:F:16- 21:2 6.50
Lyons, Tori 19 A15 MI PEEPS F 0 20.00 1:F:16- 21:2 6.50
 


  Division 1:F:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Policoff, Laurie 39 A34 F 0 0 1:F:22-end:1 13.00
Nida, Laura 28 A34 F 0 0 1:F:22-end:1 7.00
Quelhas, Patricia 22 A20 PIONEER F 0 0 1:F:22-end:1 9.00
 


  Division 1:F:22-end:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Corser, Tina M. 30 A34 F 0 0 1:F:22-end:2 8.50
Cummings, Jantrell 23 A34 F 0 0 1:F:22-end:2 4.50
McDANIEL, CAROLYN 42 A23 WAYNE WESTLAND F 0 7.50 1:F:22-end:2 5.50
 


  Division 1:F:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Underwood, Miranda 11 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 0 1:F:8- 15:1 19.50
Kmiecik, Meylin 14 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 0 1:F:8- 15:1 13.50
 


  Division 1:M:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Stephenson, Jacob 18 A20 ANN ARBOR ICE CUBE M 0 0 1:M:16- 21:1 9.50
Louk, Jakob 20 A15 MI PEEPS M 0 0 1:M:16- 21:1 2.50
 


  Division 1:M:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
PASKO, CHRIS 24 A27 M 0 0 1:M:22-end:1 13.50
 


  Division 2:F:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Garber, Brynn 16 A34 F 0 0 2:F:16- 21:1 11.50
 


  Division 2:F:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
STORK, ERIKA M 47 A08 SKATE F 0 0 2:F:22-end:1 12.00
BOWEN, DENIELLE 37 A01 F 0 18.50 2:F:22-end:1 9.50
Mason, Jacquelyn 27 A27 F 0 0 2:F:22-end:1 10.00
CHELI, ANGELINA 34 A15 MI PEEPS F 0 25.00 2:F:22-end:1 7.50
 


  Division 2:F:22-end:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
GODBOUT, COURTNEY M. 39 A23 F 0 35.00 2:F:22-end:2 20.00
Gilleran, Kathleen M. 23 A15 MI PEEPS F 0 45.00 2:F:22-end:2 13.00
ZIAYA, CHRYSTAL L. 31 A15 MI PEEPS F 0 45.00 2:F:22-end:2 5.00
 


  Division 2:F:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Cregar, Grace 13 A20 ANN ARBOR ICE CUBE F 0 0 2:F:8- 15:1 15.00
 


  Division 2:M:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Tisler, John 29 A15 MI PEEPS M 0 25.00 2:M:22-end:1 8.50
BROWN, DYLAN 25 A15 MI PEEPS M 0 30.00 2:M:22-end:1 7.50
PEZZATO, DOUGLAS 27 A15 MI PEEPS M 0 35.00 2:M:22-end:1 8.50
LUNDY, MICHAEL 45 A23 WAYNE WESTLAND M 0 3.80 2:M:22-end:1 3.00
 


  Division 2:M:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Krause, Jacob 15 A27 M 0 0 2:M:8- 15:1 18.50
 


  Division 3:F:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Parker, Megan 18 A15 MI PEEPS F 0 45.00 3:F:16- 21:1 12.00
Rodriguez, Lauren 18 A15 MI PEEPS F 0 45.00 3:F:16- 21:1 9.50
 


  Division 3:M:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Meints, Alexander 14 A20 ANN ARBOR ICE CUBE M 0 0 3:M:8- 15:1 29.00
 


  Division 4:F:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Hughes, Linnea 25 A16 F 0 24.50 4:F:22-end:1 15.50
HAMMOND, REBECCA 25 A27 F 0 0 4:F:22-end:1 18.00
 


Generated on 02/10/2016