2016 State Summer Games
06/02/2016 - 06/04/2016
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Michigan
 
 
  you are here > 2016 State Summer Games > AQ 50Y Breaststroke >


    AQ 50Y Breaststroke    
 
Final Round
 

  Division F1  
 
Name Age Delegation Gender Qualifying score Fin div Final score Place
ULRICH, WHITNEY A 24 A08 E C CHARLOTTE SWIM F 02:48.20 F1 02:46.49 1st
BRADY, ERIN 40 A09 F 03:22.22 F1 03:37.08 2nd
Pommerich, Tara 16 A20 Ann Arbor Swim Team F 02:50.00 F1 02:41.23 DQ-TEC
 


  Division F2  
 
Name Age Delegation Gender Qualifying score Fin div Final score Place
NAUMES, KELLY 40 A09 F 02:00.75 F2 01:57.90 1st
O'KEEFE, SHANNON 42 A09 F 02:10.00 F2 02:08.06 2nd
PRESCOTT, DEBRA 47 A15 TEAM FARMINGTON F 02:16.66 F2 02:36.38 3rd
 


  Division F3  
 
Name Age Delegation Gender Qualifying score Fin div Final score Place
PEREZ, ANGELINA 25 A23 WAYNE WESTLAND F 01:33.44 F3 01:05.95 1st
Wechter, Christina 40 A22 Saginaw F 01:41.65 F3 01:28.81 2nd
Pusey, Erica 29 A15 ROCHESTER ROCKERS F 01:43.30 F3 01:31.42 3rd
KIMMEL, EMILEE 21 A07 F 01:48.00 F3 01:47.29 4th
 


  Division F4  
 
Name Age Delegation Gender Qualifying score Fin div Final score Place
Black, Emily 27 A11 Independent F 01:14.84 F4 01:08.89 1st
Savage, Ashley 27 A11 Independent F 01:19.50 F4 01:14.84 2nd
 


  Division F5  
 
Name Age Delegation Gender Qualifying score Fin div Final score Place
Rogers, Jessica 28 A29 Lenawee F 01:06.66 F5 00:59.40 1st
Kauffman, Kate 19 A15 TROY F 01:08.81 F5 01:06.94 2nd
Niestroy, Chrysa 27 A15 TEAM HURON VALLEY F 01:09.87 F5 01:13.42 3rd
Shoberg, Amanda 24 A15 TEAM HURON VALLEY F 01:11.20 F5 01:14.02 4th
ODonovan, Erin 18 A15 TROY F 01:10.87 F5 01:15.15 5th
 


  Division M1  
 
Name Age Delegation Gender Qualifying score Fin div Final score Place
Bunsis, Sam 20 A20 Ann Arbor Swim Team M 02:45.20 M1 01:19.53 1st
Schilling, Eric 27 A28 M 01:45.49 M1 01:21.04 2nd
JOLLIFFE, PAUL A. 47 A02 M 02:13.00 M1 01:41.12 3rd
 


  Division M2  
 
Name Age Delegation Gender Qualifying score Fin div Final score Place
Parrish, Christopher M. 30 A15 TROY M 00:54.10 M2 00:00.00
JORDAN, PETER 21 A15 TROY M 00:53.19 M2 00:49.85 1st
Travis, Tom 37 A29 Lenawee M 00:52.47 M2 00:53.00 2nd
Bunsis, Josh 16 A20 Ann Arbor Swim Team M 01:26.80 M2 00:56.75 3rd
 


  Division M3  
 
Name Age Delegation Gender Qualifying score Fin div Final score Place
MUISENGA, JOHN (JT) 28 A30 Midland M 00:48.10 M3 00:42.37 1st
Heathcock, Erik M. 24 A15 TEAM FARMINGTON M 00:47.21 M3 00:45.20 2nd
MALASKY, CHRISTOPHER 26 A15 TROY M 00:52.02 M3 00:52.09 3rd
 


Generated on 06/06/2016