2015 State Winter Games
02/03/2015 - 02/06/2015
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Michigan
 
 
  you are here > 2015 State Winter Games > Snowshoe - 100M >


    Snowshoe - 100M    
 
Final Round
 

  Division F: 8- 15:01  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Rybarczyk, Abigail 14 A13 W-EKLC F 2054 0 F: 8- 15:01 01:25.16 1st
JACKSON, TAELER 10 A26 MOSES FIELD F 2399 0 F: 8- 15:01 01:45.06 2nd
Weber, Morgan 15 A13 W-EKLC F 2055 0 F: 8- 15:01 01:56.63 3rd
 


  Division F: 8- 15:02  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
DARROW, KARLY 15 A08 EVERETT F 1900 0 F: 8- 15:02 00:35.56 1st
GOMEZ, CLARA 15 A08 EVERETT F 1903 0 F: 8- 15:02 00:42.60 2nd
Schleicher, Kaitlyn 9 A13 W-INDEPENDENT F 2062 0 F: 8- 15:02 00:52.58 3rd
 


  Division F: 8- 15:03  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Logan, Merissa 15 A15 LAKE ORION F 2147 0 F: 8- 15:03 00:28.23 1st
Merritt, Kaley 15 A13 W-EKLC F 2052 0 F: 8- 15:03 00:29.63 2nd
Murray, Kelsey M 14 A19 Jackson F 2229 0 F: 8- 15:03 00:29.90 3rd
Adams, Chantal 13 A04 F 1777 0 F: 8- 15:03 00:39.12 4th
 


  Division F: 8- 15:04  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Weber, Angelina 13 A13 N-MONTROSE F 2048 0 F: 8- 15:04 00:27.50 1st
Flint, Jessica 13 A13 W-EKLC F 2051 0 F: 8- 15:04 00:39.39 2nd
Lopez, Layla 9 A13 W-INDEPENDENT F 2061 0 F: 8- 15:04 00:43.33 3rd
 


  Division F: 8- 15:05  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Beavers, Lucero 13 A26 DREW F 2354 0 F: 8- 15:05 00:00.00
Bivens, Marcie M. 15 A10-2 Huron F 1950 0 F: 8- 15:05 00:25.28 1st
Bullard, Bailey 14 A09 F 1930 0 F: 8- 15:05 00:26.88 2nd
Scholcraft, Anna M. 15 A33 F 2446 0 F: 8- 15:05 00:28.04 3rd
 


  Division F: 8- 15:06  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Sokol, Dakota 14 A15 TEAM FARMINGTON F 2160 0 F: 8- 15:06 00:00.00
 


  Division F: 16- 21:01  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
BUSH, ASHLEIGH E. 18 A06 F 1805 0 F: 16- 21:01 00:30.22 1st
SUESS, KRISTA M 18 A08 HEARTWOOD F 1918 0 F: 16- 21:01 00:48.30 2nd
Bogert, Sammy (Suimwi) 20 A13 E-LAPEER F 2022 0 F: 16- 21:01 00:50.21 3rd
HOSKINS, TAYLOR 18 A08 HEARTWOOD F 1914 0 F: 16- 21:01 01:16.06 4th
PEOPLES, LAREDAH 20 A26 DREW F 2369 0 F: 16- 21:01 01:18.68 5th
 


  Division F: 16- 21:02  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
DUVALL, JESSICA 19 A08 EASTERN F 1880 0 F: 16- 21:02 00:28.61 1st
Broughton, Olivia 17 A13 N-KEARSLEY F 2036 0 F: 16- 21:02 00:33.72 2nd
Seiman, Krista 19 A10-2 Huron F 1957 0 F: 16- 21:02 00:35.37 3rd
CHATTAWAY, MARY BETH 18 A08 HEARTWOOD F 1911 0 F: 16- 21:02 00:38.70 4th
Depcinski, Brooke 16 A10-2 Huron F 1952 0 F: 16- 21:02 00:41.50 5th
 


  Division F: 16- 21:03  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Lantto, Amber 18 A13 N-MONTROSE F 2044 0 F: 16- 21:03 00:27.23 1st
BROOKS, JAZZMIN 21 A26 DREW F 2355 0 F: 16- 21:03 00:31.11 2nd
Wood, Kim 19 A04 F 1798 0 F: 16- 21:03 00:33.53 3rd
Bruce, Erica 18 A13 N-KEARSLEY F 2037 0 F: 16- 21:03 00:53.35 4th
 


  Division F: 16- 21:04  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
CURRETHERS, BRIANNA 18 A26 DREW F 2356 0 F: 16- 21:04 00:24.66 1st
Beavers, Lucero 13 A26 DREW F 2354 0 F: 16- 21:04 00:24.75 2nd
HUNTER, OCEAN 19 A26 DREW F 2364 0 F: 16- 21:04 00:29.32 3rd
SMITH, JUSTINA 19 A06 F 1828 0 F: 16- 21:04 00:32.43 4th
 


  Division F: 16- 21:05  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
LEMONS, NATAYA 20 A26 DREW F 2366 0 F: 16- 21:05 00:00.00
 


  Division F: 22-end:01  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
BENSON, JENNIFER 40 A17 F 2176 0 F: 22-end:01 01:40.44 1st
GRAF, CHRISTINA 33 A30 Midland F 2424 0 F: 22-end:01 01:41.30 2nd
COLLON, CHERYL 43 A15 TEAM FARMINGTON F 2159 0 F: 22-end:01 05:21.73 3rd
 


  Division F: 22-end:02  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Wilcox, Elizabeth 24 A19 Jackson F 2235 0 F: 22-end:02 00:46.51 1st
Collins, Barb 43 A13 E-LAPEER F 2024 0 F: 22-end:02 00:59.83 2nd
FINZEL, JENNIFER 45 A30 Midland F 2422 0 F: 22-end:02 01:24.10 3rd
Jordan, Catrina 24 A10-2 Huron F 1953 0 F: 22-end:02 01:39.56 4th
 


  Division F: 22-end:03  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
PALMORE, SARINA D 44 A26 LENOX F 2395 0 F: 22-end:03 00:47.20 1st
POSTMA, STACEY 38 A35 F 2472 0 F: 22-end:03 00:52.14 2nd
NELSON, TANYA 41 A05 F 1801 0 F: 22-end:03 01:09.40 3rd
JOHNSON, SARAH 36 A15 LAKE ORION F 2146 0 F: 22-end:03 01:52.45 4th
 


  Division F: 22-end:04  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
REXSTREW, JUDITH D 59 A01 F 1742 0 F: 22-end:04 00:49.04 1st
BIANCHETTI, MARY 62 A35 F 2463 0 F: 22-end:04 00:49.20 2nd
Owen, Jean 58 A13 E-LAPEER F 2030 0 F: 22-end:04 00:53.97 3rd
KNISS, ASHLEE 25 A17 F 2185 0 F: 22-end:04 00:55.47 4th
HACKER, KORINA 46 A17 F 2182 0 F: 22-end:04 01:02.29 5th
BUTKOVICH, RACHEL 30 A15 SOUTH LYON F 2151 0 F: 22-end:04 01:16.68 6th
 


  Division F: 22-end:05  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Hayes, Lyndsay B. 22 A22 Shiawassee F 2318 0 F: 22-end:05 00:33.07 1st
Jones, Tina 46 A13 E-LAPEER F 2027 0 F: 22-end:05 00:37.57 2nd
Kipper, Victoria Ann 31 A22 Shiawassee F 2320 0 F: 22-end:05 00:44.29 3rd
WALLEN, KAILEY 23 A15 TEAM FARMINGTON F 2161 0 F: 22-end:05 00:45.44 4th
Brashares, Megan 27 A19 Jackson F 2212 0 F: 22-end:05 00:45.75 5th
 


  Division F: 22-end:06  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Boyd (Reddy), Mallory 26 A32 F 2431 0 F: 22-end:06 00:31.95 1st
Calkins, Teresa K. 49 A11 Independent F 1989 0 F: 22-end:06 00:37.09 2nd
Snyder, Kristyn 22 A27 F 2415 0 F: 22-end:06 00:39.91 3rd
MEDLIN, VALERIE A 27 A01 F 1740 0 F: 22-end:06 00:41.11 4th
SECHRIST, ANN 36 A27 F 2414 0 F: 22-end:06 00:41.52 5th
Maxson, Beth 51 A19 Jackson F 2228 0 F: 22-end:06 00:44.18 6th
 


  Division F: 22-end:07  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
WENZEL, JUSTINE 29 A30 Midland F 2428 0 F: 22-end:07 00:31.51 1st
HOWARD, JERI L 25 A08 BEEKMAN F 1869 0 F: 22-end:07 00:33.37 2nd
Cater, Tiffany N. 22 A09 F 1931 0 F: 22-end:07 00:34.43 3rd
SABINO-GONZALEZ, LAZARA 23 A08 BEEKMAN F 1875 0 F: 22-end:07 00:35.16 4th
HARDRICK, DENORES 36 A26 LENOX F 2393 0 F: 22-end:07 00:35.66 5th
APPLEDORN, KATE 25 A15 LAKE ORION F 2144 0 F: 22-end:07 00:38.17 6th
 


  Division F: 22-end:08  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Lunsford, Khala 22 A18 F 2207 0 F: 22-end:08 00:27.48 1st
JONES, LAMESHA 24 A26 DREW F 2365 0 F: 22-end:08 00:27.94 2nd
Goyt, Melissa A. 24 A15 SOUTH LYON F 2153 0 F: 22-end:08 00:30.68 3rd
PLEW,SARA 27 A17 F 2191 0 F: 22-end:08 00:30.91 4th
COOPRIDE, MELISSA 42 A01 F 1735 0 F: 22-end:08 00:39.64 5th
ARCHAMBOULT, EMILY N 22 A08 HEARTWOOD F 1910 0 F: 22-end:08 00:42.66 6th
 


  Division F: 22-end:09  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Zott, Janelle 25 A13 E-LAPEER F 2034 0 F: 22-end:09 00:27.05 1st
ROSSOW, MARY ELIZABETH 37 A23 PLYMOUTH CANTON F 2338 0 F: 22-end:09 00:27.14 2nd
Kennedy, Ashley 24 A11 Independent F 1998 0 F: 22-end:09 00:28.49 3rd
Smoke, Sarah 30 A13 E-LAPEER F 2032 0 F: 22-end:09 00:29.55 4th
SHANGLE, BETH 33 A24 F 2351 0 F: 22-end:09 00:32.14 5th
JAMES, ONTAEIA S 26 A08 BEEKMAN F 1870 0 F: 22-end:09 00:38.13 6th
 


  Division F: 22-end:10  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Allen, Allison 40 A15 TEAM FARMINGTON F 2158 0 F: 22-end:10 00:00.00
 


  Division M: 8- 15:01  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
GARDNER, MICHAEL A. 14 A17 M 2180 0 M: 8- 15:01 00:26.74 1st
Schmidt, Mason 15 A10-2 Huron M 1956 0 M: 8- 15:01 00:36.38 2nd
PASCA,CHARLIE,, 14 A26 WHITE M 2405 0 M: 8- 15:01 01:02.89 3rd
 


  Division M: 8- 15:02  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
WILSON, GABRIEL 13 A26 HENDERSON M 2386 0 M: 8- 15:02 00:26.95 1st
Labarge, Carter 15 A10-1 Tuscola M 1948 0 M: 8- 15:02 00:33.48 2nd
PANEDA, JACKSON 11 A17 M 2190 0 M: 8- 15:02 00:35.56 3rd
Beasley, Jason 11 A13 N-MONTROSE M 2042 0 M: 8- 15:02 00:43.45 4th
 


  Division M: 8- 15:03  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
SMITH, KAHLIL 13 A26 HENDERSON M 2385 0 M: 8- 15:03 00:23.63 1st
HADDOCK, D'ANTONIO 12 A26 HENDERSON M 2381 0 M: 8- 15:03 00:27.73 2nd
Brown, Jon 14 A10-2 Huron M 1951 0 M: 8- 15:03 00:48.18 3rd
Moreno, Derek 15 A10-2 Huron M 1954 0 M: 8- 15:03 00:48.18 3rd
 


  Division M: 8- 15:04  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
BIRDLANG, CHRISTOPHER 12 A26 HENDERSON M 2380 0 M: 8- 15:04 00:20.63 1st
Kammers, Nicholas 14 A35 M 2465 0 M: 8- 15:04 00:22.12 2nd
Capo, Shane 14 A15 SOUTH LYON M 2152 0 M: 8- 15:04 00:24.18 3rd
Bailey, Chandler 13 A13 W-INDEPENDENT M 2056 0 M: 8- 15:04 00:26.90 4th
Murphy, Jaden 13 A09 M 1937 0 M: 8- 15:04 00:31.09 5th
 


  Division M: 8- 15:05  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Hansen, Maverick 14 A15 SOUTH LYON M 2155 0 M: 8- 15:05 00:18.02 1st
AMOS, TIMOTHY 15 A08 EVERETT M 1898 0 M: 8- 15:05 00:20.74 2nd
MOORE, WILLIE 11 A26 HENDERSON M 2382 0 M: 8- 15:05 00:21.98 3rd
Mann-Yoder, Cameron 15 A20 HURON M 2258 0 M: 8- 15:05 00:29.77 4th
 


  Division M: 8- 15:06  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
CROFF, TYREE 14 A26 MOSES FIELD M 2398 0 M: 8- 15:06 00:00.00
 


  Division M: 16- 21:01  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
FOREMAN, KOHL 18 A08 HEARTWOOD M 1912 0 M: 16- 21:01 00:26.67 1st
Richie, Patrick 19 A13 N-KEARSLEY M 2041 0 M: 16- 21:01 00:31.03 2nd
DECKER, AUSTIN M. 16 A17 M 2178 0 M: 16- 21:01 00:40.34 3rd
Willson, Andrew 19 A15 TEAM FARMINGTON M 2163 0 M: 16- 21:01 01:13.28 4th
 


  Division M: 16- 21:02  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
SMITH, MIKELL 19 A08 EASTERN M 1884 0 M: 16- 21:02 00:26.53 1st
KENDALL, Dennis E. 16 A02 M 1757 0 M: 16- 21:02 00:28.03 2nd
Weinrauch, Travis 21 A15 TEAM FARMINGTON M 2162 0 M: 16- 21:02 00:30.62 3rd
OAKES, RAYMOND M 20 A08 EVERETT M 1906 0 M: 16- 21:02 00:32.02 4th
Torres, Victor 21 A20 HURON M 2261 0 M: 16- 21:02 00:34.14 5th
 


  Division M: 16- 21:03  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Woelmer, Brandon 18 A15 LAKE ORION M 2149 0 M: 16- 21:03 00:00.00
THOMPSON, JAMIE 20 A06 M 1831 0 M: 16- 21:03 00:27.75 1st
WALKER, MATTHEW W. 19 A33 M 2447 0 M: 16- 21:03 00:28.35 2nd
SMITH, HUNTER L 16 A01 M 1746 0 M: 16- 21:03 00:32.31 3rd
Bear, Joey 20 A15 SOUTH LYON M 2150 0 M: 16- 21:03 00:43.52 4th
 


  Division M: 16- 21:04  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
WILLIAMS, LACOASTIEST 21 A08 EASTERN M 1885 0 M: 16- 21:04 00:18.46 1st
Raney, Nathan 21 A15 SOUTH LYON M 2157 0 M: 16- 21:04 00:27.56 2nd
Whiteside, Samuel 21 A39 M 2483 0 M: 16- 21:04 00:29.44 3rd
ALLEN, NICHOLAS 18 A17 M 2175 0 M: 16- 21:04 00:30.38 4th
MILLER, TAESHAWN 16 A26 WHITE M 2404 0 M: 16- 21:04 00:34.92 5th
 


  Division M: 16- 21:05  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Bauer, Stephen 18 A09 M 1927 0 M: 16- 21:05 00:24.14 1st
Hansen, Martin 21 A15 SOUTH LYON M 2154 0 M: 16- 21:05 00:24.40 2nd
BALCOM, VICTOR 17 A08 EVERETT M 1899 0 M: 16- 21:05 00:25.34 3rd
Borum, Bobby 17 A13 N-KEARSLEY M 2035 0 M: 16- 21:05 00:27.23 4th
ARNOLD, CODY 16 A06 M 1802 0 M: 16- 21:05 00:28.85 5th
 


  Division M: 16- 21:06  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
ABRAHAM, ISAAC 21 A08 BEEKMAN M 1865 0 M: 16- 21:06 00:21.27 1st
Ross, Ronnie 16 A33 M 2445 0 M: 16- 21:06 00:22.54 2nd
DePiazza, Bradlee 21 A11 Independent M 1990 0 M: 16- 21:06 00:24.06 3rd
DEWALD, FORSHAY 18 A06 M 1810 0 M: 16- 21:06 00:27.15 4th
yaw, tyler 20 A18 M 2209 0 M: 16- 21:06 00:28.38 5th
 


  Division M: 16- 21:07  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Houghton-Ortiz, Dominick 21 A22 Shiawassee M 2319 0 M: 16- 21:07 00:21.67 1st
Griggs, Corey 19 A13 E-LAPEER M 2026 0 M: 16- 21:07 00:22.45 2nd
EMERSON, JAMALIANTE 21 A26 DREW M 2358 0 M: 16- 21:07 00:22.95 3rd
ROGERS, DEOBOLIQUE 18 A08 EVERETT M 1907 0 M: 16- 21:07 00:27.06 4th
Noonan, Brandon 18 A09 M 1939 0 M: 16- 21:07 00:27.33 5th
 


  Division M: 16- 21:08  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Clark, Jaylen 18 A20 HURON M 2253 0 M: 16- 21:08 00:19.58 1st
Reyes, Timothy B. 21 A11 Independent M 2003 0 M: 16- 21:08 00:19.79 2nd
DEMARTIN - RUSH, MICHAEL 19 A06 M 1809 0 M: 16- 21:08 00:20.25 3rd
Parks, Joseph 19 A13 N-MONTROSE M 2045 0 M: 16- 21:08 00:21.22 4th
Schmidt, Garette 17 A10-2 Huron M 1955 0 M: 16- 21:08 00:21.76 5th
NASON, Ethan 16 A02 M 1761 0 M: 16- 21:08 00:21.79 6th
 


  Division M: 16- 21:09  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Harrison, Altimore 17 A13 W-INDEPENDENT M 2058 0 M: 16- 21:09 00:18.76 1st
O'Brien, Travis 17 A13 N-KEARSLEY M 2040 0 M: 16- 21:09 00:18.79 2nd
DAVIS, JERMAINE 16 A08 EVERETT M 1901 0 M: 16- 21:09 00:18.96 3rd
ADAMS, BRIAN 21 A26 DREW M 2353 0 M: 16- 21:09 00:19.78 4th
THOMAS,JASON,, 17 A26 WHITE M 2407 0 M: 16- 21:09 00:20.20 5th
JONES, TYLER 16 A06 M 1819 0 M: 16- 21:09 00:20.33 6th
 


  Division M: 16- 21:10  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
HINES, MAX 19 A26 DREW M 2363 0 M: 16- 21:10 00:00.00
PLAMONDON, GARRET 19 A02 M 1762 0 M: 16- 21:10 00:00.00
 


  Division M: 22-end:01  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
COLE, KEVIN 37 A05 M 1800 0 M: 22-end:01 00:45.49 1st
FREDRICKS, DREW 29 A17 M 2179 0 M: 22-end:01 01:10.20 2nd
FAHLGREN, BRUCE 30 A30 Midland M 2421 0 M: 22-end:01 02:03.85 3rd
 


  Division M: 22-end:02  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Hall, Christopher 29 A34 M 2457 0 M: 22-end:02 00:23.40 1st
mascho, brandon 26 A19 Jackson M 2227 0 M: 22-end:02 00:40.21 2nd
YANKOVICH, VERN (GORBY) 23 A17 M 2201 0 M: 22-end:02 00:57.49 3rd
 


  Division M: 22-end:03  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Cseyant, Eli 34 A14 Lockhorns M 2072 0 M: 22-end:03 00:31.46 1st
Kean, Timothy 33 A19 Jackson M 2223 0 M: 22-end:03 00:46.37 2nd
Eckhardt, Steven 35 A32 M 2434 0 M: 22-end:03 00:51.96 3rd
MURRAY, MARTIN W 60 A01 M 1741 0 M: 22-end:03 00:54.91 4th
 


  Division M: 22-end:04  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
ROBERTSON, SEAN T 23 A23 COOKE M 2324 0 M: 22-end:04 00:35.23 1st
PRICE, DA'KEESE 24 A08 BEEKMAN M 1873 0 M: 22-end:04 00:40.12 2nd
HOWES, DEREK 35 A27 M 2410 0 M: 22-end:04 00:44.75 3rd
Graham, John 44 A13 E-LAPEER M 2025 0 M: 22-end:04 01:23.10 4th
 


  Division M: 22-end:05  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Gonzalez, Andres 28 A34 M 2456 0 M: 22-end:05 00:30.32 1st
WOODRUFF, ALEX 26 A06 M 1834 0 M: 22-end:05 00:30.42 2nd
KILLE, MATT 38 A17 M 2184 0 M: 22-end:05 00:33.36 3rd
Buckwinkler, George 35 A11 Independent M 1988 0 M: 22-end:05 00:34.81 4th
Smith, David 54 A19 Jackson M 2231 0 M: 22-end:05 00:35.29 5th
KENNEDY, TIMOTHY 34 A33 M 2441 0 M: 22-end:05 00:40.31 6th
 


  Division M: 22-end:06  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Herder, Michael 24 A19 Jackson M 2220 0 M: 22-end:06 00:20.96 1st
Stone, Steven 25 A35 M 2475 0 M: 22-end:06 00:26.66 2nd
ROSARIO, LAMARR 23 A08 BEEKMAN M 1874 0 M: 22-end:06 00:30.26 3rd
Blakely, Josh 45 A10-1 Tuscola M 1946 0 M: 22-end:06 00:31.49 4th
Cole, Adam 40 A13 E-LAPEER M 2023 0 M: 22-end:06 00:38.71 5th
 


  Division M: 22-end:07  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
MUNGER, JACOB 25 A17 M 2188 0 M: 22-end:07 00:26.71 1st
BALDWIN, CALVIN G 58 A08 ALUMNI LANSING M 1854 0 M: 22-end:07 00:30.51 2nd
FLETCHER, PHILLIP H 50 A01 M 1738 0 M: 22-end:07 00:32.06 3rd
DUNLAP, THOMAS J 30 A01 M 1737 0 M: 22-end:07 00:32.62 4th
Houck, Dylan 23 A18 M 2205 0 M: 22-end:07 00:32.79 5th
Hasford, Kenneth 33 A22 Shiawassee M 2317 0 M: 22-end:07 00:37.31 6th
 


  Division M: 22-end:08  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
RINDFLEISCH, DALE L 44 A08 ALUMNI LANSING M 1862 0 M: 22-end:08 00:26.04 1st
ROSSI, BRADY 22 A02 M 1768 0 M: 22-end:08 00:26.25 2nd
DULBS JR, RICHARD A. 25 A02 M 1751 0 M: 22-end:08 00:27.43 3rd
Lynch, Kevin 30 A19 Jackson M 2226 0 M: 22-end:08 00:28.65 4th
Osterholm, Bruce A. 55 A19 Jackson M 2230 0 M: 22-end:08 00:29.02 5th
Webb,Nicholas 24 A39 M 2482 0 M: 22-end:08 00:35.93 6th
 


  Division M: 22-end:09  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Veenstra, Andrew 22 A11 Independent M 2010 0 M: 22-end:09 00:23.98 1st
GILSON, JAMES R 25 A08 BEEKMAN M 1867 0 M: 22-end:09 00:26.16 2nd
Kardell, Ivan 30 A13 E-LAPEER M 2028 0 M: 22-end:09 00:26.84 3rd
ROSS, CALEB 28 A07 M 1840 0 M: 22-end:09 00:27.57 4th
Shapland, Steven 30 A09 M 1942 0 M: 22-end:09 00:35.25 5th
 


  Division M: 22-end:10  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
BROWN, KEITH 63 A26 LENOX M 2390 0 M: 22-end:10 00:22.59 1st
WARE, STEVEN 48 A26 LENOX M 2397 0 M: 22-end:10 00:23.39 2nd
Letts, Jason 25 A04 M 1787 0 M: 22-end:10 00:23.72 3rd
PHILLIPS, ALVIN D 38 A26 LENOX M 2396 0 M: 22-end:10 00:24.66 4th
JASPER-BELMONTES, ESTEVAN 24 A17 M 2183 0 M: 22-end:10 00:25.57 5th
Booker, Danny 30 A34 M 2448 0 M: 22-end:10 00:27.01 6th
 


  Division M: 22-end:11  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Barber, Donald 34 A32 M 2430 0 M: 22-end:11 00:19.62 1st
BIDELMAN, JOSHUA 24 A24 M 2348 0 M: 22-end:11 00:21.71 2nd
HOPKINS, SHAWN 23 A06 M 1813 0 M: 22-end:11 00:22.15 3rd
EVERETTE, DARRIUS M 34 A26 LENOX M 2392 0 M: 22-end:11 00:23.77 4th
FRITZSCHIE, Andrew 26 A02 M 1752 0 M: 22-end:11 00:24.41 5th
D'Haene, Ryan 27 A34 M 2451 0 M: 22-end:11 00:24.50 6th
 


  Division M: 22-end:12  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
LLOYD, STEPHEN 25 A15 SOUTH LYON M 2156 0 M: 22-end:12 00:19.92 1st
ROBERTS, STEVEN J 36 A01 M 1743 0 M: 22-end:12 00:20.43 2nd
Johnstone, Scott A. 26 A09 M 1934 0 M: 22-end:12 00:22.18 3rd
PARKEY, CODY 22 A33 M 2444 0 M: 22-end:12 00:23.12 4th
BRUNETTE, SCOTT W 48 A01 M 1734 0 M: 22-end:12 00:23.51 5th
SHELTON, JOSHUA 23 A02 M 1769 0 M: 22-end:12 00:24.81 6th
 


  Division M: 22-end:13  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Sabin, John K. 25 A11 Independent M 2006 0 M: 22-end:13 00:18.92 1st
DAVIS, TERENCE,,JR 24 A26 DREW M 2357 0 M: 22-end:13 00:19.01 2nd
Tobias, Shaun 24 A18 M 2208 0 M: 22-end:13 00:20.61 3rd
KLINGER, DEREK A 25 A08 HEARTWOOD M 1915 0 M: 22-end:13 00:25.30 4th
 


  Division M: 22-end:14  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
HILTON, NICHOLAS 22 A08 BEEKMAN M 1868 0 M: 22-end:14 00:16.94 1st
PEREZ, TONY 22 A08 BEEKMAN M 1872 0 M: 22-end:14 00:18.95 2nd
Post, Louis 33 A38 M 2476 0 M: 22-end:14 00:19.76 3rd
Menominee, Charles 32 A35 M 2469 0 M: 22-end:14 00:20.61 4th
 


  Division M: 22-end:15  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
HICKS, IVORY 23 A26 DREW M 2361 0 M: 22-end:15 00:00.00
 


Generated on 02/20/2015