2015 State Winter Games
02/03/2015 - 02/06/2015
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Michigan
 
 
  you are here > 2015 State Winter Games > Cross Cntry Time 1-2.5-5K >


    Cross Cntry Time 1-2.5-5K    
 
Final Round
 

  Division F:16- 21:1  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Easterling, Nikota 18 A12 F 2014 F:16- 21:1 08:56.00
LaFond, Kelsey 16 A19 Jackson F 2224 F:16- 21:1 10:59.00
LAMBERT, MICHELLE 19 A08 EATON COUNTY F 1892 F:16- 21:1 11:11.00
KNOX, CATHY 21 A07 F 1837 F:16- 21:1 12:34.00
 


  Division F:22-end:1  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
STEINER, JESSICA 33 A07 F 1842 F:22-end:1 09:47.00
LEITOW, NICHOLE L 27 A02 F 1758 F:22-end:1 10:50.00
WISNIEWSKI, CARRIE 38 A09 F 1945 F:22-end:1 11:00.00
PAQUIN, CHRISTINA 42 A35 F 2471 F:22-end:1 14:09.00
AIKENS, JOAN 38 A35 F 2462 F:22-end:1 14:47.00
 


  Division F:22-end:2  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
GOURD, MARIAH 33 A09 F 1933 F:22-end:2 09:37.00
GISSE, ELIZABETH 23 A30 Midland F 2423 F:22-end:2 10:58.00
WATSON, TAMELA 37 A14 CVD F 2094 F:22-end:2 12:05.00
Kramer, Karen 40 A12 F 2018 F:22-end:2 12:43.00
Kaptein, Amy L. 29 A12 F 2016 F:22-end:2 14:06.00
 


  Division F:22-end:3  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Markel, Viann 29 A10-4 St. Clair F 1968 F:22-end:3 11:16.00
May, Kristen 29 A10-4 St. Clair F 1969 F:22-end:3 11:32.00
RANTANEN, NICOLE 27 A07 F 1839 F:22-end:3 11:59.00
SIPKA, Mari CASEY 24 A17 F 2194 F:22-end:3 16:34.00
 


  Division F:8- 15:1  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
ATCHISON, KELLSEI 15 A08 EATON COUNTY F 1886 F:8- 15:1 08:01.00
GRINAGE, MARLEY 14 A08 EATON COUNTY F 1889 F:8- 15:1 08:41.00
WADDLE, AMANDA 15 A08 EATON COUNTY F 1897 F:8- 15:1 09:44.00
 


  Division M:16- 21:1  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
EDSALL-PARR, JACKSON 17 A08 ALUMNI INGHAM M 1847 M:16- 21:1 08:41.00
SPONSELLER, BRANDON L. 16 A07 M 1841 M:16- 21:1 08:51.00
PURIFOY, DEVANTE 19 A26 DREW M 2370 M:16- 21:1 11:03.00
STRAND, DAVID M. 21 A17 M 2197 M:16- 21:1 11:51.00
 


  Division M:16- 21:2  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Corwin, Matthew 20 A10-4 St. Clair M 1967 M:16- 21:2 07:48.00
LOGAN, CHRISTOPHER 20 A26 DREW M 2367 M:16- 21:2 10:20.00
Brautigam, Logan 20 A19 Jackson M 2213 M:16- 21:2 10:31.00
ALBRETSON, BRIAN 19 A17 M 2174 M:16- 21:2 16:43.00
 


  Division M:22-end:1  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Prater, Mark 39 A35 M 2473 M:22-end:1 06:53.00
CAMPBELL, MICHAEL J 27 A08 EATON COUNTY M 1887 M:22-end:1 09:22.00
PEARSALL, JEFFREY 34 A09 M 1940 M:22-end:1 09:27.00
KOVACK, LARRY 49 A35 M 2466 M:22-end:1 09:51.00
POPPEMA, ANDREW 29 A02 M 1763 M:22-end:1 09:51.00
Plegue, Jasson 31 A10-4 St. Clair M 1970 M:22-end:1 11:30.00
 


  Division M:22-end:2  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Stull, Harold 27 A19 Jackson M 2234 M:22-end:2 07:58.00
MILLER, JOSEPH 54 A09 M 1936 M:22-end:2 09:23.00
BRATSCHI, STEVEN C. 30 A02 M 1748 M:22-end:2 09:52.00
Winkle, Willy 25 A10-4 St. Clair M 1971 M:22-end:2 10:31.00
OCKERMAN, DUSTIN 24 A17 M 2189 M:22-end:2 10:45.00
Owen, Ken 33 A12 M 2020 M:22-end:2 17:10.00
 


  Division M:22-end:3  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Beachy, Greg 34 A09 M 1928 M:22-end:3 00:00.00
Albers, Nicholas 35 A14 CVD M 2088 M:22-end:3 06:54.00
BYERS, MATT 47 A07 M 1835 M:22-end:3 07:39.00
Carley, Chris 33 A19 Jackson M 2214 M:22-end:3 09:15.00
BERNARD, JAMES 53 A30 Midland M 2420 M:22-end:3 12:17.00
ENDRES, JOSEPH 29 A14 CVD M 2090 M:22-end:3 12:47.00
 


  Division M:22-end:4  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
KACZYNSKI, JOE 30 A30 Midland M 2426 M:22-end:4 04:44.00
MANDY, JOSHUA 35 A14 CVD M 2092 M:22-end:4 06:45.00
Kolka, Timothy 36 A12 M 2017 M:22-end:4 10:28.00
Florian, John 27 A04 M 1781 M:22-end:4 10:59.00
GASCA, EDUARDO 23 A17 M 2181 M:22-end:4 15:18.00
 


  Division M:8- 15:1  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
OAKLEY, TYLER 15 A08 EATON COUNTY M 1893 M:8- 15:1 06:09.00
SUTTON, EILJAH 13 A08 EATON COUNTY M 1895 M:8- 15:1 07:23.00
HOYT, ANDREW 15 A08 EATON COUNTY M 1891 M:8- 15:1 08:04.00
 


Generated on 02/20/2015