2015 State Winter Games
02/03/2015 - 02/06/2015
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Michigan
 
 
  you are here > 2015 State Winter Games > Snowshoe - 200M >


    Snowshoe - 200M    
 
Final Round
 

  Division F: 8- 15:1  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
CAMP, DANIELE,R, 13 A26 FISHER MAGNET UPPER F 2375 0 F: 8- 15:1 00:54.65 1st
Bullard, Bailey 14 A09 F 1930 0 F: 8- 15:1 01:01.65 2nd
BARNETT, JADA 12 A26 FISHER MAGNET UPPER F 2373 0 F: 8- 15:1 01:36.22 3rd
 


  Division F: 16- 21:1  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Stevenson, Taylor 19 A27 F 2416 0 F: 16- 21:1 00:45.78 1st
Clark, Hannah 21 A32 F 2433 0 F: 16- 21:1 01:07.63 2nd
 


  Division F: 22-end:1  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Snyder, Kristyn 22 A27 F 2415 0 F: 22-end:1 00:01.42 1st
SECHRIST, ANN 36 A27 F 2414 0 F: 22-end:1 02:01.55 2nd
Beemer, Missy 37 A11 Independent F 1984 0 F: 22-end:1 02:28.47 3rd
 


  Division F: 22-end:2  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Kennedy, Ashley 24 A11 Independent F 1998 0 F: 22-end:2 01:09.62 1st
Calkins, Teresa K. 49 A11 Independent F 1989 0 F: 22-end:2 01:10.66 2nd
Frazine, Elison 34 A11 Independent F 1995 0 F: 22-end:2 01:13.53 3rd
WENZEL, JUSTINE 29 A30 Midland F 2428 0 F: 22-end:2 01:19.46 4th
 


  Division M: 8- 15:1  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
PANEDA, JACKSON 11 A17 M 2190 0 M: 8- 15:1 01:24.77 1st
LAWSON, DENZEL 11 A26 FISHER MAGNET UPPER M 2377 0 M: 8- 15:1 02:12.62 2nd
 


  Division M: 8- 15:2  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
TYUS, DAVION 11 A26 FISHER MAGNET UPPER M 2379 0 M: 8- 15:2 00:55.26 1st
GARDNER, MICHAEL A. 14 A17 M 2180 0 M: 8- 15:2 01:05.79 2nd
Murphy, Jaden 13 A09 M 1937 0 M: 8- 15:2 01:06.54 3rd
 


  Division M: 8- 15:3  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
BOYD, PAXSON 14 A26 FISHER MAGNET UPPER M 2374 0 M: 8- 15:3 00:44.13 1st
SEATTS, BRENDAN 14 A26 FISHER MAGNET UPPER M 2378 0 M: 8- 15:3 00:45.43 2nd
Kammers, Nicholas 14 A35 M 2465 0 M: 8- 15:3 00:46.55 3rd
 


  Division M: 16- 21:1  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Noonan, Brandon 18 A09 M 1939 0 M: 16- 21:1 01:01.50 1st
ALLEN, NICHOLAS 18 A17 M 2175 0 M: 16- 21:1 01:03.61 2nd
DECKER, AUSTIN M. 16 A17 M 2178 0 M: 16- 21:1 01:35.64 3rd
 


  Division M: 16- 21:2  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Harrison, Altimore 17 A13 W-INDEPENDENT M 2058 0 M: 16- 21:2 00:42.53 1st
Ross, Ronnie 16 A33 M 2445 0 M: 16- 21:2 00:49.99 2nd
WEBER, NICHOLAS 18 A27 M 2417 0 M: 16- 21:2 00:52.59 3rd
Bauer, Stephen 18 A09 M 1927 0 M: 16- 21:2 00:57.72 4th
 


  Division M: 16- 21:3  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Murphy, Patrick 16 A09 M 1938 0 M: 16- 21:3 00:45.31 1st
Packard, Teague 17 A27 M 2412 0 M: 16- 21:3 00:50.92 2nd
DePiazza, Bradlee 21 A11 Independent M 1990 0 M: 16- 21:3 00:51.95 3rd
 


  Division M: 16- 21:4  02/03/2015 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Harrison, Altimore 17 A13 W-INDEPENDENT M 2058 0 M: 16- 21:4 00:00.00
 


  Division M: 22-end:1  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Lamer, John 38 A12 M 2019 0 M: 22-end:1 01:09.31 1st
YANKOVICH, VERN (GORBY) 23 A17 M 2201 0 M: 22-end:1 02:20.86 2nd
Eckhardt, Steven 35 A32 M 2434 0 M: 22-end:1 03:30.74 3rd
 


  Division M: 22-end:2  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Brubaker, Zachary M. 26 A15 LAKE ORION M 2145 0 M: 22-end:2 00:53.80 1st
Gray, Ryan 36 A19 Jackson M 2218 0 M: 22-end:2 00:58.68 2nd
HOWES, DEREK 35 A27 M 2410 0 M: 22-end:2 01:24.56 3rd
 


  Division M: 22-end:3  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
PASKO, CHRIS 23 A27 M 2413 0 M: 22-end:3 00:54.67 1st
Cherry, Bradley 24 A09 M 1932 0 M: 22-end:3 00:56.54 2nd
Shapland, Steven 30 A09 M 1942 0 M: 22-end:3 01:00.28 3rd
English, Shane 37 A22 Shiawassee M 2316 0 M: 22-end:3 01:05.27 4th
Johnstone, Scott A. 26 A09 M 1934 0 M: 22-end:3 01:05.53 5th
 


  Division M: 22-end:4  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Rouiller, Steven 29 A12 M 2021 0 M: 22-end:4 00:52.37 1st
Veenstra, Andrew 22 A11 Independent M 2010 0 M: 22-end:4 01:00.42 2nd
ROSS, CALEB 28 A07 M 1840 0 M: 22-end:4 01:00.89 3rd
STAJNIAK, ADAM 25 A15 LAKE ORION M 2148 0 M: 22-end:4 01:15.68 4th
 


  Division M: 22-end:5  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Herder, Michael 24 A19 Jackson M 2220 0 M: 22-end:5 00:42.45 1st
Mcleod, Scott 22 A27 M 2411 0 M: 22-end:5 00:45.18 2nd
Carlstrom, James 22 A27 M 2409 0 M: 22-end:5 00:47.11 3rd
Kilpatrick, Cody M. 24 A09 M 1935 0 M: 22-end:5 00:49.08 4th
 


  Division M: 22-end:6  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Lynch, Kenneth 31 A19 Jackson M 2225 0 M: 22-end:6 00:38.78 1st
STREMLOW, RYAN 28 A07 M 1843 0 M: 22-end:6 00:39.17 2nd
Crooks, Aaron 25 A33 M 2437 0 M: 22-end:6 00:39.64 3rd
Sabin, John K. 25 A11 Independent M 2006 0 M: 22-end:6 00:40.23 4th
Barber, Donald 34 A32 M 2430 0 M: 22-end:6 00:42.44 5th
 


Generated on 02/20/2015