2015 State Winter Games
02/03/2015 - 02/06/2015
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Michigan
 
 
  you are here > 2015 State Winter Games > Cross Country Skiing 50M >


    Cross Country Skiing 50M    
 
Final Round
 

  Division F: 8- 15:1  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Meade, Natalie 15 A14 LCD F 2102 0 F: 8- 15:1 00:32.00 1st
Machesky, Caroline 12 A14 UCS F 2134 0 F: 8- 15:1 02:15.00 2nd
STEIGMAN, HOPE 15 A08 EATON COUNTY F 1894 0 F: 8- 15:1 02:45.00 3rd
 


  Division F: 8- 15:2  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Schweinsberg, Layla 10 A09 F 1941 0 F: 8- 15:2 00:23.00 1st
Harris, Olivia 12 A14 LCD F 2099 0 F: 8- 15:2 00:39.00 2nd
Jilbert, Lila 12 A14 LCD F 2100 0 F: 8- 15:2 00:42.00 3rd
 


  Division F: 16- 21:1  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Julian, Dominique 19 A14 LCD F 2101 0 F: 16- 21:1 00:17.00 1st
Boyle, Michelle 18 A20 PIONEER F 2266 0 F: 16- 21:1 00:31.00 2nd
Breasbois, Josie 19 A09 F 1929 0 F: 16- 21:1 00:57.00 3rd
 


  Division F: 22-end:1  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Zukowski, Megan 24 A14 UCS F 2143 0 F: 22-end:1 00:50.00 1st
MANNING, KELSEY ANN 25 A08 HEARTWOOD F 1916 0 F: 22-end:1 00:57.00 2nd
TYSZKIEWICZ, THERESA 35 A23 WAYNE WESTLAND F 2347 0 F: 22-end:1 01:06.00 3rd
 


  Division F: 22-end:2  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Henney, Mary 22 A18 F 2204 0 F: 22-end:2 00:19.00 1st
Snyder, Meredith 26 A14 UCS F 2140 0 F: 22-end:2 00:45.00 1st
FORREST, MARIA B 23 A08 HEARTWOOD F 1913 0 F: 22-end:2 00:53.00 2nd
Powalka, Hania 23 A14 UCS F 2138 0 F: 22-end:2 01:00.00 3rd
 


  Division F: 22-end:3  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
MCPHERSON, LISA 47 A06 F 1824 0 F: 22-end:3 00:30.00 1st
DUFOOR, AMANDA 26 A14 CVD F 2089 0 F: 22-end:3 00:33.00 2nd
SNIFF, BRENDA 55 A06 F 1829 0 F: 22-end:3 00:47.00 3rd
 


  Division F: 22-end:4  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
EDMONSON, ANGIE 44 A06 F 1811 0 F: 22-end:4 00:27.00 1st
SHAW, SAMANTHA 30 A14 CVD F 2093 0 F: 22-end:4 00:58.00 2nd
 


  Division M: 8- 15:1  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Lardomito, Nicholas 12 A14 UCS M 2133 0 M: 8- 15:1 00:21.00 1st
Nowicke, Ian 12 A28 M 2419 0 M: 8- 15:1 00:23.00 2nd
Zahron, Dominick 12 A14 LCD M 2105 0 M: 8- 15:1 00:38.00 3rd
Williams, Ethan 15 A14 UCS M 2142 0 M: 8- 15:1 01:02.00 4th
 


  Division M: 16- 21:1  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
SISCHO, DAKOTA "CODY" A 18 A01 M 1745 0 M: 16- 21:1 00:22.00 1st
Merkouris, Michael 16 A14 LCD M 2103 0 M: 16- 21:1 00:23.00 2nd
SWAN, MICHAEL 18 A08 ALUMNI INGHAM M 1852 0 M: 16- 21:1 00:42.00 3rd
DECKER, BRANDON 20 A14 UCS M 2131 0 M: 16- 21:1 02:16.00 4th
 


  Division M: 22-end:1  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
VANDERWAALS, DONALD M 28 A08 ALUMNI INGHAM M 1853 0 M: 22-end:1 00:38.00 1st
KERBAWY BRADDICK, KIERIN N 23 A08 ALUMNI INGHAM M 1849 0 M: 22-end:1 00:45.00 2nd
Hulbert, Charles M. 40 A19 Jackson M 2222 0 M: 22-end:1 03:21.00 3rd
 


  Division M: 22-end:2  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Smith, Jeffrey 26 A19 Jackson M 2232 0 M: 22-end:2 00:33.00 1st
Baetz, Christopher 35 A14 Lockhorns M 2071 0 M: 22-end:2 00:34.00 2nd
AHEARN, JONATHAN 28 A14 CVD M 2087 0 M: 22-end:2 00:35.00 3rd
 


  Division M: 22-end:3  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
COLBERT, EDWARD 29 A23 WAYNE WESTLAND M 2341 0 M: 22-end:3 00:21.00 1st
KNAPP, TROY 43 A21 NEWAYGO M 2299 0 M: 22-end:3 00:22.00 2nd
SEYFERTH, BENJAMIN 24 A08 HEARTWOOD M 1917 0 M: 22-end:3 00:33.00 3rd
 


  Division M: 22-end:4  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
JARMAN, CURTIS T. 25 A33 M 2440 0 M: 22-end:4 00:19.00 1st
Smith, Russell 52 A19 Jackson M 2233 0 M: 22-end:4 00:20.00 2nd
SAVARD, MICHAEL J 58 A01 M 1744 0 M: 22-end:4 00:21.00 3rd
 


  Division x1  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Fin div Final score Place
Graber, Brandon 24 A18 M 2202 0 x1 00:21.00 1st
keleman, Nick 20 A18 M 2206 0 x1 00:23.00 2nd
Harrell, James 20 A18 M 2203 0 x1 00:48.00 3rd
 


Generated on 02/20/2015