2015 State Winter Games
02/03/2015 - 02/06/2015
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Michigan
 
 
  you are here > 2015 State Winter Games > Snowshoe - 50M >


    Snowshoe - 50M    
 
Final Round
 

  Division F: 8- 15:01  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Johnson, Joy 15 A14 BOV F 2084 F: 8- 15:01 00:45.50 1st
Sawyer, Abigail 14 A14 BOV F 2086 F: 8- 15:01 01:25.51 2nd
Resta, Julia 13 A13 W-MCIC F 2066 F: 8- 15:01 02:31.61 3rd
 


  Division F: 8- 15:02  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
DARROW, KARLY 15 A08 EVERETT F 1900 F: 8- 15:02 00:16.21 1st
McIntosh, Nevaeh 11 A14 PET F 2123 F: 8- 15:02 00:32.53 2nd
Jurgensen, Kinsey 14 A12 F 2015 F: 8- 15:02 00:34.06 3rd
 


  Division F: 8- 15:03  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Hernandez, Karla 15 A13 W-INDEPENDENT F 2059 F: 8- 15:03 00:17.80 1st
Markiewicz, Daria 15 A14 PET F 2121 F: 8- 15:03 00:20.92 2nd
GOMEZ, CLARA 15 A08 EVERETT F 1903 F: 8- 15:03 00:22.75 3rd
 


  Division F: 8- 15:04  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Dunn, Kaitlyn M. 15 A11 Independent F 1992 F: 8- 15:04 00:13.45 1st
Veal, Julianne 11 A20 YPSILANTI F 2289 F: 8- 15:04 00:15.64 2nd
HILL, SHAREAL 15 A26 WHITE F 2402 F: 8- 15:04 00:17.39 3rd
 


  Division F: 8- 15:05  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Erskine, Melody 15 A20 CHELSEA F 2239 F: 8- 15:05 00:12.30 1st
Mitchell, Shavon 15 A20 YPSILANTI F 2281 F: 8- 15:05 00:12.93 2nd
Sitarenios, Chelsea 13 A20 YPSILANTI F 2287 F: 8- 15:05 00:15.65 3rd
 


  Division F: 16- 21:01  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
HONEMAN, Brooke O. 20 A02 F 1756 F: 16- 21:01 00:23.91 1st
Bouzit, Yasmine 17 A20 HURON F 2252 F: 16- 21:01 00:24.92 2nd
BENNETT, SAMATHA 17 A06 F 1803 F: 16- 21:01 00:51.75 3rd
Yost, Taylor 21 A13 W-MCIC F 2070 F: 16- 21:01 01:20.64 4th
 


  Division F: 16- 21:02  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Guay, Victoria 17 A10-4 WDC F 1975 F: 16- 21:02 00:29.10 1st
King, Jasmin 17 A20 PIONEER F 2276 F: 16- 21:02 00:43.39 2nd
Haslett, Emily 20 A10-4 WDC F 1976 F: 16- 21:02 00:43.76 3rd
 


  Division F: 16- 21:03  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Dress, Kristen 18 A34 F 2452 F: 16- 21:03 00:23.27 1st
DOBBIN, SYDNEY 19 A20 HURON F 2256 F: 16- 21:03 00:27.11 2nd
DEVRIES, Kiele S. 19 A02 F 1749 F: 16- 21:03 00:27.66 3rd
 


  Division F: 16- 21:04  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Smith, Sarah K. 17 A11 Independent F 2008 F: 16- 21:04 00:14.02 1st
Orcasitas, Samantha L. 21 A11 Independent F 2001 F: 16- 21:04 00:19.97 2nd
Dawson, Kimberly 16 A14 PET F 2114 F: 16- 21:04 00:24.30 3rd
 


  Division F: 16- 21:05  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Palazzolo, Amanda M. 20 A23 PLYMOUTH CANTON F 2335 F: 16- 21:05 00:20.34 1st
MIDDLETON, AMBER A 16 A02 F 1760 F: 16- 21:05 00:21.70 2nd
GRAY, SAMANTHA 21 A14 LUT F 2107 F: 16- 21:05 00:25.00 3rd
Mehnert, Claire 16 A10-4 WDC F 1980 F: 16- 21:05 00:00.00 Part
 


  Division F: 16- 21:06  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
ROBILLARD, SHEILA 21 A23 PLYMOUTH CANTON F 2337 F: 16- 21:06 00:13.37 1st
BANCROFT, KATELYN 18 A02 F 1747 F: 16- 21:06 00:17.78 2nd
DeSano, April 17 A14 PET F 2115 F: 16- 21:06 00:18.19 3rd
GILL, KRYSTAL 17 A08 EVERETT F 1902 F: 16- 21:06 00:18.95 4th
 


  Division F: 16- 21:07  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Pappas, Lucy 18 A20 CHELSEA F 2246 F: 16- 21:07 00:13.77 1st
Dodge, Jessica 19 A20 PIONEER F 2270 F: 16- 21:07 00:15.31 2nd
Schwartz, Julia 18 A23 PLYMOUTH CANTON F 2339 F: 16- 21:07 00:15.58 3rd
ALINOTI, JOSEPHINE 21 A20 PIONEER F 2265 F: 16- 21:07 00:16.64 4th
JACKSON, DANIELLE 17 A26 WHITE F 2403 F: 16- 21:07 00:18.99 5th
GUZMAN, ESTEFANIA E. 21 A02 F 1754 F: 16- 21:07 00:22.38 6th
 


  Division F: 16- 21:08  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Kreza, Gabrielle M. 19 A23 PLYMOUTH CANTON F 2332 F: 16- 21:08 00:11.39 1st
Sawicki, Destiny 19 A14 LUT F 2110 F: 16- 21:08 00:11.57 2nd
Hall-Vit, Emari 17 A20 YPSILANTI F 2279 F: 16- 21:08 00:13.20 3rd
FERGISION, LISA 17 A06 F 1812 F: 16- 21:08 00:14.26 4th
TYUS, DANIELLE 17 A26 WHITE F 2408 F: 16- 21:08 00:16.76 5th
 


  Division F: 16- 21:09  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Gilbert, Christina 18 A33 F 2439 F: 16- 21:09 00:13.75 1st
Partridge, Michelle 19 A23 COOKE F 2322 F: 16- 21:09 00:15.51 2nd
 


  Division F: 22-end:01  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
TOLLENAAR, TIFFANY 25 A21 WESLEY F 2310 F: 22-end:01 00:33.37 1st
Ozorowicz, Lenora 66 A10-3 Sanilac F 2487 F: 22-end:01 00:59.73 2nd
Reed, Ashia 23 A13 W-MCIC F 2065 F: 22-end:01 01:50.20 3rd
DESTRAMPE, KIMBERLY A 25 A01 F 1736 F: 22-end:01 04:04.28 4th
 


  Division F: 22-end:02  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Lawrence, Katie 25 A04 F 1786 F: 22-end:02 00:32.44 1st
Evangelides, Karol 52 A20 F 2237 F: 22-end:02 01:01.17 2nd
Baker, Teresa 46 A19 Jackson F 2210 F: 22-end:02 01:30.20 3rd
 


  Division F: 22-end:03  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
LARSEN, KRISTI 50 A06 F 1821 F: 22-end:03 00:26.50 1st
CHAMBERLAIN, SYLVIA A 30 A08 ALUMNI LANSING F 1857 F: 22-end:03 00:46.07 2nd
Davis, Tammie C. 50 A03 F 1773 F: 22-end:03 00:52.37 3rd
 


  Division F: 22-end:04  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
MARTZOLFF, AMY 24 A20 CHELSEA F 2243 F: 22-end:04 00:27.58 1st
CASWELL, NANCY 41 A06 F 1807 F: 22-end:04 00:32.59 2nd
NAPIER, JESSICA 27 A20 CHELSEA F 2245 F: 22-end:04 00:36.13 3rd
BEGENY, SHERRY L 51 A08 ALUMNI LANSING F 1855 F: 22-end:04 00:44.89 4th
 


  Division F: 22-end:05  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Caton, Meredith 23 A23 PLYMOUTH CANTON F 2328 F: 22-end:05 00:26.30 1st
UPHAM, DAWN 50 A06 F 1832 F: 22-end:05 00:32.68 2nd
NESBIT, LOIS 52 A10-3 Sanilac F 1965 F: 22-end:05 00:35.40 3rd
NEWMAN, MELISSA 38 A33 F 2443 F: 22-end:05 00:37.35 4th
 


  Division F: 22-end:06  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
JEFFERY, AMANDA 34 A06 F 1816 F: 22-end:06 00:18.69 1st
MAY, BONNIE JO 48 A08 ALUMNI LANSING F 1860 F: 22-end:06 00:28.02 2nd
DuBois, Mary M. 55 A19 Jackson F 2216 F: 22-end:06 00:29.90 3rd
Seaford, Courtney 22 A10-4 WDC F 1981 F: 22-end:06 00:31.94 4th
Mckernan, Rachael 22 A10-4 WDC F 1979 F: 22-end:06 00:32.43 5th
 


  Division F: 22-end:07  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
ENOS, AMBER 23 A21 WESLEY F 2304 F: 22-end:07 00:18.10 1st
Lagalo, Debra A. 52 A22 Saginaw F 2313 F: 22-end:07 00:20.21 2nd
BLANCHETTE, DOROTHY 44 A21 ALUMNI F 2291 F: 22-end:07 00:21.60 3rd
GUE, KATHY 38 A21 NEWAYGO F 2296 F: 22-end:07 00:22.99 4th
 


  Division F: 22-end:08  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
JAMES, ONTAEIA S 26 A08 BEEKMAN F 1870 F: 22-end:08 00:13.18 1st
MACK, LATANJA 44 A08 ALUMNI LANSING F 1859 F: 22-end:08 00:16.22 2nd
SABINO-GONZALEZ, LAZARA 23 A08 BEEKMAN F 1875 F: 22-end:08 00:17.88 3rd
NICHOLS, DONNA 70 A24 F 2350 F: 22-end:08 00:18.92 4th
HABICHT, KELI J. 25 A02 F 1755 F: 22-end:08 00:28.68 5th
 


  Division F: 22-end:09  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
HOWARD, JERI L 25 A08 BEEKMAN F 1869 F: 22-end:09 00:16.28 1st
Bird, Aubrey 23 A12 F 2013 F: 22-end:09 00:17.05 2nd
SHIVELY, MARLENE 39 A24 F 2352 F: 22-end:09 00:17.83 3rd
Quast, Cheryl 53 A22 Saginaw F 2314 F: 22-end:09 00:21.80 4th
 


  Division F: 22-end:10  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
HANELY, BRIANNA 26 A14 LUT F 2108 F: 22-end:10 00:16.72 1st
CHAMBERLAIN, KATHRYN D 30 A08 ALUMNI LANSING F 1856 F: 22-end:10 00:19.75 2nd
Cooper, Deborah 46 A19 Jackson F 2215 F: 22-end:10 00:22.49 3rd
CRONK, VALERIE 38 A33 F 2436 F: 22-end:10 00:22.49 3rd
 


  Division F: 22-end:11  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
KROESING, BRITANY 23 A06 F 1820 F: 22-end:11 00:13.82 1st
LOBDELL, HEATHER 26 A21 NEWAYGO F 2300 F: 22-end:11 00:15.96 2nd
TIEDJE, REBEKUH 35 A14 Lockhorns F 2078 F: 22-end:11 00:18.31 3rd
Faggion, Aimee 42 A33 F 2438 F: 22-end:11 00:18.36 4th
HEIDEL, LIZ A. 22 A24 F 2349 F: 22-end:11 00:20.57 5th
URAM, ELIZABETH 28 A06 F 1833 F: 22-end:11 00:22.00 6th
 


  Division F: 22-end:12  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Wetmore, Lori 27 A04 F 1796 F: 22-end:12 00:12.94 1st
FLYNN, ANDREA 34 A23 PLYMOUTH CANTON F 2329 F: 22-end:12 00:13.41 2nd
TRUBLOWSKI, JULIE 27 A23 PLYMOUTH CANTON F 2340 F: 22-end:12 00:13.56 3rd
Pemberton, Crystal L. 24 A03 F 1775 F: 22-end:12 00:15.74 4th
JACKSON, ASHLEY 23 A06 F 1815 F: 22-end:12 00:17.62 5th
JOHNSON, KESHIA 27 A06 F 1817 F: 22-end:12 00:19.23 6th
 


  Division F: 22-end:13  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Lunsford, Khala 22 A18 F 2207 F: 22-end:13 00:12.40 1st
HAMMYE, JESSICA 23 A23 PLYMOUTH CANTON F 2330 F: 22-end:13 00:14.41 2nd
SEBELA, JENNIFER 23 A06 F 1826 F: 22-end:13 00:14.84 3rd
SCHMIEDICKE, NICOLE T. 33 A21 NEWAYGO F 2301 F: 22-end:13 00:14.92 4th
Ott, Hallie 22 A23 PLYMOUTH CANTON F 2334 F: 22-end:13 00:15.58 5th
 


  Division F: 22-end:14  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Sisk, Elizabeth 25 A23 COOKE F 2325 F: 22-end:14 00:16.57 1st
 


  Division M: 8- 15:01  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Beach, Nevin 12 A14 PET M 2112 M: 8- 15:01 00:35.70 1st
Milgliore, Joseph 9 A14 BOV M 2085 M: 8- 15:01 00:38.57 2nd
Downey, Daniel 15 A14 BOV M 2081 M: 8- 15:01 01:01.32 3rd
Congdon, Daniel 11 A13 W-MCIC M 2064 M: 8- 15:01 01:09.66 4th
 


  Division M: 8- 15:02  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Salim, Reese 12 A13 W-MCIC M 2067 M: 8- 15:02 00:20.89 1st
McGillen, Daniel 14 A14 PET M 2122 M: 8- 15:02 00:25.63 2nd
PASCA,CHARLIE,, 14 A26 WHITE M 2405 M: 8- 15:02 00:28.04 3rd
Greene, Elijah 9 A14 PET M 2118 M: 8- 15:02 00:43.90 4th
 


  Division M: 8- 15:03  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Schurr, Davion 13 A20 YPSILANTI M 2286 M: 8- 15:03 00:12.46 1st
Harris-Strong, Achilles 9 A14 BOV M 2082 M: 8- 15:03 00:19.05 2nd
RONTHI, DAVID J 13 A02 M 1766 M: 8- 15:03 00:21.40 3rd
Sarotte, John 10 A14 PET M 2126 M: 8- 15:03 00:22.42 4th
Boddy, Tyler 12 A14 PET M 2113 M: 8- 15:03 00:30.04 5th
Pelkey, Kevin 9 A14 PET M 2125 M: 8- 15:03 01:34.29 6th
 


  Division M: 8- 15:04  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Frith-Miller, Robert 14 A14 PET M 2117 M: 8- 15:04 00:12.44 1st
Whaley, Cody 15 A04 M 1797 M: 8- 15:04 00:12.57 2nd
ROBINSON, Myles 13 A02 M 1765 M: 8- 15:04 00:15.60 3rd
Kuznicki, Caleb 14 A33 M 2442 M: 8- 15:04 00:18.87 4th
 


  Division M: 8- 15:05  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Salazar, Omar 13 A20 YPSILANTI M 2285 M: 8- 15:05 00:11.32 1st
TAYLOR, KYLE N 13 A02 M 1770 M: 8- 15:05 00:12.09 2nd
Federoff, Jason 15 A20 CHELSEA M 2240 M: 8- 15:05 00:12.26 3rd
Thomas, John 11 A04 M 1794 M: 8- 15:05 00:12.43 4th
Mosby, Drake A. 15 A11 Independent M 1999 M: 8- 15:05 00:13.25 5th
 


  Division M: 8- 15:06  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Walker, Arion 14 A20 YPSILANTI M 2290 M: 8- 15:06 00:09.39 1st
Butler, Treyvon 13 A20 YPSILANTI M 2277 M: 8- 15:06 00:09.58 2nd
AMOS, TIMOTHY 15 A08 EVERETT M 1898 M: 8- 15:06 00:10.14 3rd
Reed, Keyon 14 A20 YPSILANTI M 2283 M: 8- 15:06 00:10.20 4th
Baum, Michael 15 A14 BOV M 2079 M: 8- 15:06 00:10.69 5th
TUCKER, JAQUAN S. 13 A23 COOKE M 2327 M: 8- 15:06 00:13.58 6th
 


  Division M: 16- 21:01  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Grijalva, Peter 17 A20 HURON M 2257 M: 16- 21:01 00:27.34 1st
Williams, Christopher 18 A13 W-MCIC M 2069 M: 16- 21:01 00:57.15 2nd
Case, Ryan 21 A13 W-MCIC M 2063 M: 16- 21:01 02:34.00 3rd
 


  Division M: 16- 21:02  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
OAKES, RAYMOND M 20 A08 EVERETT M 1906 M: 16- 21:02 00:15.22 1st
Kimeldorf, Jay 21 A20 PIONEER M 2275 M: 16- 21:02 00:17.89 2nd
Ray, Kersch 17 A20 CHELSEA M 2248 M: 16- 21:02 00:34.94 3rd
 


  Division M: 16- 21:03  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Megge, Nicholas 18 A14 PET M 2124 M: 16- 21:03 00:11.82 1st
Marchetti, Roy 16 A20 CHELSEA M 2242 M: 16- 21:03 00:13.63 2nd
Bunsis, Sam 18 A20 PIONEER M 2268 M: 16- 21:03 00:15.01 3rd
Diaz, David 19 A20 HURON M 2255 M: 16- 21:03 00:17.11 4th
 


  Division M: 16- 21:04  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Kunzelman, Matt 17 A20 CHELSEA M 2241 M: 16- 21:04 00:10.29 1st
ROGERS, DEOBOLIQUE 18 A08 EVERETT M 1907 M: 16- 21:04 00:10.56 2nd
Hargis, Caleb 20 A10-3 Sanilac M 1962 M: 16- 21:04 00:12.54 3rd
MILLER, TAESHAWN 16 A26 WHITE M 2404 M: 16- 21:04 00:12.75 4th
yaw, tyler 20 A18 M 2209 M: 16- 21:04 00:00.00 DNS
 


  Division M: 16- 21:05  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
THOMAS,JASON,, 17 A26 WHITE M 2407 M: 16- 21:05 00:09.07 1st
WILLS, TONY 16 A08 DWIGHT RICH M 1879 M: 16- 21:05 00:11.14 2nd
BALCOM, VICTOR 17 A08 EVERETT M 1899 M: 16- 21:05 00:11.81 3rd
ABRAHAM, ISAAC 21 A08 BEEKMAN M 1865 M: 16- 21:05 00:16.43 4th
Forbes, Nicholas 20 A11 Independent M 1994 M: 16- 21:05 00:00.00 DNS
 


  Division M: 16- 21:06  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Colston-Epps, Romello 16 A20 YPSILANTI M 2278 M: 16- 21:06 00:09.34 1st
DAVIS, JERMAINE 16 A08 EVERETT M 1901 M: 16- 21:06 00:09.46 2nd
Richards, Austin 16 A20 YPSILANTI M 2284 M: 16- 21:06 00:10.02 3rd
 


  Division M: 22-end:01  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
LeGault, Rob 46 A10-3 Sanilac M 1963 M: 22-end:01 00:50.65 1st
TAYLOR, CHARLES 70 A06 M 1830 M: 22-end:01 01:50.15 2nd
Holycross, Matthew 22 A23 COOKE M 2321 M: 22-end:01 03:15.58 3rd
 


  Division M: 22-end:02  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Bronz, Matthew 24 A22 Saginaw M 2311 M: 22-end:02 00:31.21 1st
Stiles, Jonathon E. 23 A03 M 1776 M: 22-end:02 00:45.07 2nd
MANDY, DREW 32 A14 CVD M 2091 M: 22-end:02 00:50.27 3rd
 


  Division M: 22-end:03  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
ALEXANDER, WALLIS 28 A21 NEWAYGO M 2294 M: 22-end:03 00:16.85 1st
MCCLURE, RON C 55 A08 ALUMNI LANSING M 1861 M: 22-end:03 00:35.68 2nd
Bucci, Marco 27 A04 M 1779 M: 22-end:03 00:42.70 3rd
 


  Division M: 22-end:04  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
GORRINGE, MICHAEL 39 A10-3 Sanilac M 1959 M: 22-end:04 00:13.24 1st
HAYES, DALE L 58 A01 M 1739 M: 22-end:04 00:23.59 2nd
Ross, Mitchell "RJ" 30 A35 M 2474 M: 22-end:04 00:28.50 3rd
THERING, PATRICK 65 A07 M 1844 M: 22-end:04 00:30.44 4th
Moffatt, Scott 48 A35 M 2470 M: 22-end:04 00:38.19 5th
 


  Division M: 22-end:05  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
HAGAN, TIMOTHY E 32 A08 ALUMNI LANSING M 1858 M: 22-end:05 00:16.94 1st
Birchmeier, Brian 25 A14 LUT M 2106 M: 22-end:05 00:18.62 2nd
McNitt, Samuel 26 A28 M 2418 M: 22-end:05 00:23.02 3rd
LaMarr, Ronald 56 A35 M 2467 M: 22-end:05 00:23.54 4th
BRONICHESKI, JON 34 A35 M 2464 M: 22-end:05 00:24.22 5th
Hershberger, Lamar 38 A19 Jackson M 2221 M: 22-end:05 00:27.77 6th
 


  Division M: 22-end:06  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Groom, John 53 A10-3 Sanilac M 1960 M: 22-end:06 00:18.62 1st
Kolar, David 50 A04 M 1785 M: 22-end:06 00:19.72 2nd
PRICE, DA'KEESE 24 A08 BEEKMAN M 1873 M: 22-end:06 00:21.64 3rd
BRISCOE, ALAN 64 A06 M 1804 M: 22-end:06 00:22.02 4th
PULL, ROBERT 23 A06 M 1825 M: 22-end:06 00:25.62 5th
 


  Division M: 22-end:07  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Good, Richard 56 A04 M 1783 M: 22-end:07 00:14.64 1st
Woody, Joseph 27 A34 M 2461 M: 22-end:07 00:16.28 2nd
Conlin, Micheal J. 26 A33 M 2435 M: 22-end:07 00:16.67 3rd
Gelster, Chris 27 A34 M 2454 M: 22-end:07 00:16.77 4th
CALKINS, JOHN 59 A07 M 1836 M: 22-end:07 00:19.11 5th
 


  Division M: 22-end:08  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Cseyant, Eli 34 A14 Lockhorns M 2072 M: 22-end:08 00:13.84 1st
LINSDEAU, ANDREW 30 A14 Lockhorns M 2077 M: 22-end:08 00:14.06 2nd
Chapman-Miller, Joshua 27 A34 M 2450 M: 22-end:08 00:15.21 3rd
WOOD, MICHAEL J 59 A08 ALUMNI LANSING M 1864 M: 22-end:08 00:15.62 4th
LEE, JOHN 59 A06 M 1822 M: 22-end:08 00:15.99 5th
JOHNSON, SAMUAL A. 24 A06 M 1818 M: 22-end:08 00:19.30 6th
 


  Division M: 22-end:09  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
ROSARIO, LAMARR 23 A08 BEEKMAN M 1874 M: 22-end:09 00:12.10 1st
PILOTTO, MICHAEL 37 A23 PLYMOUTH CANTON M 2336 M: 22-end:09 00:12.57 2nd
SPARROW, DEVIN 29 A20 M 2238 M: 22-end:09 00:13.33 3rd
Grobaski, Joshua T. 30 A22 Saginaw M 2312 M: 22-end:09 00:13.35 4th
JEDLICK, STEVE 27 A23 PLYMOUTH CANTON M 2331 M: 22-end:09 00:13.45 5th
 


  Division M: 22-end:10  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
LOHUIS, JUSTIN D. 24 A21 WESLEY M 2307 M: 22-end:10 00:11.24 1st
STEINBRINK, ANTONIO 25 A14 LUT M 2111 M: 22-end:10 00:12.31 2nd
Ballema, Christopher R. 22 A32 M 2429 M: 22-end:10 00:12.65 3rd
Perry, Loren 52 A10-3 Sanilac M 1966 M: 22-end:10 00:12.82 4th
GILSON, JAMES R 25 A08 BEEKMAN M 1867 M: 22-end:10 00:12.96 5th
 


  Division M: 22-end:11  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Johnson, Quanto 26 A14 LUT M 2109 M: 22-end:11 00:08.79 1st
SMITH, CHAD 36 A08 ALUMNI LANSING M 1863 M: 22-end:11 00:11.17 2nd
Jones, Jaquantal 36 A14 Lockhorns M 2076 M: 22-end:11 00:13.85 3rd
Houck, Dylan 23 A18 M 2205 M: 22-end:11 00:14.08 4th
 


  Division M: 22-end:12  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Carter, Michael 25 A32 M 2432 M: 22-end:12 00:10.52 1st
Gray, James 22 A03 M 1774 M: 22-end:12 00:11.22 2nd
LESLIE, RANDAL 31 A23 PLYMOUTH CANTON M 2333 M: 22-end:12 00:11.57 3rd
JONES, BEN 28 A14 Lockhorns M 2075 M: 22-end:12 00:12.44 4th
 


  Division M: 22-end:13  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
HILTON, NICHOLAS 22 A08 BEEKMAN M 1868 M: 22-end:13 00:08.20 1st
PEREZ, TONY 22 A08 BEEKMAN M 1872 M: 22-end:13 00:09.07 2nd
Tobias, Shaun 24 A18 M 2208 M: 22-end:13 00:09.85 3rd
Hocking, Bill 28 A14 Lockhorns M 2074 M: 22-end:13 00:10.04 4th
 


  Division M: 22-end:14  02/03/2015 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Fin div Final score Place
Osterholm, Bruce A. 55 A19 Jackson M 2230 M: 22-end:14 00:13.50 1st
 


Generated on 02/20/2015