2014 State Winter Games
02/04/2014 - 02/07/2014
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Michigan
 
 
  you are here > 2014 State Winter Games > Cross Country Time 50-100 >


    Cross Country Time 50-100    
 
Final Round
 

  Division F:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
Franklin, Amber 19 A04 F 1038 0 00:00.00 F:16- 21:1 00:00.00
Julian, Dominique 18 A14 LCD F 1368 0 00:00.00 F:16- 21:1 00:19.00
Henney, Mary 21 A18 F 1474 0 00:17.00 F:16- 21:1 00:30.00
HAGENIMANA, MARIA 16 A08 EASTERN F 1158 0 00:14.80 F:16- 21:1 00:44.00
Mazza, Estera 17 A20 Huron F 1524 0 00:00.00 F:16- 21:1 00:49.00
 


  Division F:16- 21:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
Wimberly, Jade 17 A20 PIoneer F 1539 0 00:00.00 F:16- 21:2 00:22.00
Wickland, Kristyn 19 A20 Huron F 1528 0 00:00.00 F:16- 21:2 00:25.00
Pearlman, Angelica 17 A20 Huron F 1525 0 00:00.00 F:16- 21:2 00:38.00
McCoy, Lindsay 19 A14 UCS F 1408 0 00:00.00 F:16- 21:2 01:14.00
 


  Division F:16- 21:3  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
Smith, Miracle 17 A14 LCD F 1373 0 00:00.00 F:16- 21:3 00:30.00
Bryan, Rebecca 19 A14 UCS F 1401 0 00:00.00 F:16- 21:3 00:43.00
 


  Division F:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
Vernia, April 37 A16 F 1445 0 00:46.87 F:22-end:1 00:22.00
DODDS, ANNE L 47 A08 EATON COUNTY F 1164 0 00:59.00 F:22-end:1 00:29.00
CAMERON, SHELLY J 38 A08 ALUMNI INGHAM F 1120 0 01:24.00 F:22-end:1 00:50.00
CHAMBERLAIN, KATHRYN D 29 A08 ALUMNI INGHAM F 1121 0 02:23.00 F:22-end:1 01:35.00
TYSZKIEWICZ, THERESA 34 A23 WAYNE WESTLAND F 1610 0 04:10.00 F:22-end:1 01:54.00
CHAMBERLAIN, SYLVIA A 29 A08 ALUMNI INGHAM F 1122 0 04:25.00 F:22-end:1 02:54.00
 


  Division F:22-end:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
INBODY, LISA 45 A06 F 1077 0 00:19.00 F:22-end:2 00:22.00
Storm, Carol 60 A19 Jackson F 1510 0 00:02.56 F:22-end:2 00:36.00
LARSEN, KRISTI 49 A06 F 1082 0 00:33.00 F:22-end:2 00:37.00
MIASTKOWSKI, MARLANA 45 A23 WAYNE WESTLAND F 1608 0 00:00.00 F:22-end:2 00:44.00
CLARK, CASEY 32 A14 IND F 1364 0 00:00.00 F:22-end:2 00:56.00
 


  Division F:22-end:3  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
RONAYNE, ROBIN 33 A14 IND F 1365 0 00:00.00 F:22-end:3 00:35.00
Jacobs, Sarah F. 24 A34 F 1711 0 00:00.00 F:22-end:3 00:37.00
Susalla, Michelle 48 A14 IND F 1366 0 00:00.00 F:22-end:3 00:37.00
SHAW, SAMANTHA 29 A14 CVD F 1362 0 00:00.00 F:22-end:3 00:44.00
HAZELWOOD, LARESSA 48 A23 WAYNE WESTLAND F 1605 0 00:00.00 F:22-end:3 00:50.00
Snyder, Meredith 25 A14 UCS F 1411 0 00:00.00 F:22-end:3 00:50.00
 


  Division F:22-end:4  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
Policoff, Laurie 37 A34 F 1713 0 00:00.00 F:22-end:4 00:35.00
DUFOOR, AMANDA 25 A14 CVD F 1358 0 00:00.00 F:22-end:4 00:37.00
Fuson, Ashley 23 A34 F 1706 0 00:00.00 F:22-end:4 00:54.00
DALE, KATHERINE 48 A02 F 1016 0 00:00.00 F:22-end:4 01:02.00
Zukowski, Megan 23 A14 UCS F 1416 0 00:00.00 F:22-end:4 01:25.00
Powalka, Hania 22 A14 UCS F 1410 0 00:00.00 F:22-end:4 02:40.00
 


  Division F:8- 15:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
Frith-Miller, Marquaila 12 A14 UCS F 1404 0 00:00.00 F:8- 15:1 00:39.00
Meade, Natalie 14 A14 LCD F 1369 0 00:00.00 F:8- 15:1 00:39.00
STEIGMAN, HOPE 14 A08 EATON COUNTY F 1173 0 02:20.00 F:8- 15:1 01:52.00
 


  Division M:16- 21:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
SISCHO, DAKOTA "CODY" A 17 A01 M 1012 0 01:15.00 M:16- 21:1 00:36.00
FLAUGHER, ANDREW 17 A08 EATON COUNTY M 1165 0 01:10.00 M:16- 21:1 00:38.00
WILSON, BILL 16 A07 M 1114 0 01:33.00 M:16- 21:1 00:42.00
FIELDS, CASEY S 19 A08 EASTERN M 1157 0 00:38.20 M:16- 21:1 00:49.00
SWAN, MICHAEL 17 A08 ALUMNI INGHAM M 1127 0 00:59.80 M:16- 21:1 01:01.00
 


  Division M:16- 21:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
Short, Marcus 18 A18 M 1477 0 00:15.00 M:16- 21:2 00:00.00
ABBOTT, SKYLER 18 A08 EASTERN M 1155 0 00:11.60 M:16- 21:2 00:25.00
WILLIAMS, LACOASTIEST 20 A08 EASTERN M 1160 0 00:12.90 M:16- 21:2 00:27.00
Collins, Ayndru 20 A18 M 1471 0 00:16.00 M:16- 21:2 00:59.00
 


  Division M:16- 21:3  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
STRAND, DAVID M. 20 A17 M 1464 0 00:00.00 M:16- 21:3 00:33.00
Hakeem, Ali 16 A20 Huron M 1522 0 00:00.00 M:16- 21:3 00:44.00
Paveglio, Louis 17 A14 UCS M 1409 0 00:00.00 M:16- 21:3 00:48.00
Yue, Derrick 16 A20 Huron M 1530 0 00:00.00 M:16- 21:3 00:55.00
Corrigan, Seth 21 A19 Jackson M 1486 0 00:06.04 M:16- 21:3 01:13.00
 


  Division M:16- 21:4  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
Trout, Jake 17 A04 M 1053 0 00:00.00 M:16- 21:4 00:25.00
Coury, John 16 A20 PIoneer M 1533 0 00:00.00 M:16- 21:4 00:35.00
Hutson, Casey 16 A20 PIoneer M 1536 0 00:00.00 M:16- 21:4 00:40.00
Reising, Michael 19 A14 LCD M 1372 0 00:00.00 M:16- 21:4 00:44.00
 


  Division M:22-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
Gass, Jerry 37 A16 M 1435 0 01:02.47 M:22-end:1 00:00.00
Meier, Robert S. 49 A16 M 1439 0 01:20.98 M:22-end:1 00:00.00
SAVARD, MICHAEL J 56 A01 M 1011 0 00:50.00 M:22-end:1 00:22.00
CAMERON, BRADLEY T 36 A08 ALUMNI INGHAM M 1119 0 00:40.40 M:22-end:1 00:42.00
RUIZ, NATHAN M 27 A08 ALUMNI INGHAM M 1125 0 00:48.90 M:22-end:1 00:45.00
VANDERWAALS, DONALD M 27 A08 ALUMNI INGHAM M 1128 0 00:59.00 M:22-end:1 00:47.00
 


  Division M:22-end:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
Tobias, Shaun 23 A18 M 1478 0 00:19.00 M:22-end:2 00:23.00
SEYMOUR, DAVID 56 A06 M 1088 0 00:23.00 M:22-end:2 00:29.00
PERRY, MICHAEL A 30 A08 ALUMNI INGHAM M 1124 0 00:36.30 M:22-end:2 00:30.00
COLBERT, EDWARD 28 A23 WAYNE WESTLAND M 1604 0 00:40.00 M:22-end:2 00:45.00
SWAN, LANE 14 A08 ALUMNI INGHAM M 1126 0 00:36.30 M:22-end:2 00:45.00
Hulbert, Charles M. 39 A19 Jackson M 1494 0 00:06.28 M:22-end:2 03:06.00
 


  Division M:22-end:3  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
COTTON, RYDELL 39 A23 REDFORD UNION M 1601 0 00:00.00 M:22-end:3 00:19.00
Smith, Russell 51 A19 Jackson M 1508 0 00:02.04 M:22-end:3 00:27.00
Hatty, David 48 A23 REDFORD UNION M 1603 0 00:00.00 M:22-end:3 00:29.00
KNAPP, TROY 42 A21 NEWAYGO M 1568 0 00:00.00 M:22-end:3 00:30.00
Fells, Jedideah 34 A19 Jackson M 1488 0 00:04.36 M:22-end:3 01:08.00
 


  Division M:22-end:4  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
FUNDERBURG, JAVAR 33 A23 REDFORD UNION M 1602 0 00:00.00 M:22-end:4 00:23.00
PRAUSE, ARRON 36 A21 ALUMNI M 1564 0 00:00.00 M:22-end:4 00:30.00
SHORT, TRAVIS 23 A17 M 1461 0 00:00.00 M:22-end:4 00:34.00
EDWARDS, KYLE 22 A14 UCS M 1403 0 00:00.00 M:22-end:4 00:35.00
CORRADO, PIETRO 23 A14 UCS M 1402 0 00:00.00 M:22-end:4 01:01.00
 


  Division M:22-end:5  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
SMITH, RICHARD 58 A21 NEWAYGO M 1571 0 00:00.00 M:22-end:5 00:23.00
CAMPBELL, PATRICK 53 A21 NEWAYGO M 1566 0 00:00.00 M:22-end:5 00:26.00
AHEARN, JONATHAN 27 A14 CVD M 1356 0 00:00.00 M:22-end:5 00:41.00
WELCH, MICHAEL 29 A14 IND M 1367 0 00:00.00 M:22-end:5 00:45.00
Baetz, Christopher 34 A14 Lockhorns M 1338 0 00:00.00 M:22-end:5 00:46.00
LUNDY, MICHAEL 43 A23 WAYNE WESTLAND M 1607 0 00:00.00 M:22-end:5 01:14.00
 


  Division M:22-end:6  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
MUELLER, PAUL 51 A23 WAYNE WESTLAND M 1609 0 00:00.00 M:22-end:6 00:34.00
 


  Division M:8- 15:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
Still, Brandon 12 A14 UCS M 1412 0 00:00.00 M:8- 15:2 00:23.00
Zahron, Dominick 11 A14 LCD M 1374 0 00:00.00 M:8- 15:2 00:54.00
Williams, Ethan 14 A14 UCS M 1414 0 00:00.00 M:8- 15:2 00:59.00
 


Generated on 02/07/2014