2014 State Winter Games
02/04/2014 - 02/07/2014
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Michigan
 
 
  you are here > 2014 State Winter Games > Cross Country Skiing 2.5K >


    Cross Country Skiing 2.5K    
 
Final Round
 

  Division F: 8-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
GOURD, MARIAH 32 A09 F 1217 0 00:00.00 F: 8-end:1 19:31.00 1st
 


  Division F: 8-end:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
ATCHISON, KELLSEI 14 A08 EATON COUNTY F 1161 0 08:48.00 F: 8-end:2 18:36.00 1st
Altergott, Autumn 15 A09 F 1209 0 09:19.00 F: 8-end:2 19:12.00 2nd
STEINER, JESSICA 32 A07 F 1111 0 09:17.00 F: 8-end:2 21:47.00 3rd
WADDLE, AMANDA 14 A08 EATON COUNTY F 1175 0 09:25.00 F: 8-end:2 22:05.00 4th
 


  Division F: 8-end:3  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
GRINAGE, MARLEY 13 A08 EATON COUNTY F 1167 0 09:57.00 F: 8-end:3 21:01.00 1st
WISNIEWSKI, CARRIE 37 A09 F 1230 0 10:48.00 F: 8-end:3 22:23.00 2nd
GROVE, NIKKI 31 A02 F 1021 0 10:34.00 F: 8-end:3 22:51.00 3rd
 


  Division F: 8-end:4  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
LAMBERT, MICHELLE 18 A08 EATON COUNTY F 1170 0 11:40.00 F: 8-end:4 20:00.00 1st
AIKENS, JOAN 37 A35 F 1716 0 14:32.00 F: 8-end:4 25:43.00 2nd
PAQUIN, CHRISTINA 41 A35 F 1722 0 14:32.00 F: 8-end:4 26:54.00 3rd
 


  Division M: 8-end:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
WIDRIG, PAT 47 A02 M 1032 0 00:00.00 M: 8-end:1 00:00.00
 


  Division M: 8-end:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
KACZYNSKI, JOE 29 A30 Midland M 1683 0 04:35.00 M: 8-end:2 09:53.00 1st
MANDY, JOSHUA 34 A14 CVD M 1361 0 06:46.00 M: 8-end:2 14:08.00 2nd
DOTY, TIMOTHY 27 A07 M 1102 0 06:02.00 M: 8-end:2 17:19.00 3rd
 


  Division M: 8-end:3  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
Albers, Nicholas 34 A14 CVD M 1357 0 06:49.00 M: 8-end:3 14:46.00 1st
BYERS, MATT 46 A07 M 1100 0 07:21.00 M: 8-end:3 15:34.00 2nd
Prater, Mark 38 A35 M 1724 0 07:36.00 M: 8-end:3 16:06.00 3rd
CAMPBELL, MICHAEL J 26 A08 EATON COUNTY M 1163 0 07:59.00 M: 8-end:3 16:52.00 4th
 


  Division M: 8-end:4  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
PEARSALL, JEFFREY 33 A09 M 1226 0 09:57.00 M: 8-end:4 00:00.00
OAKLEY, TYLER 14 A08 EATON COUNTY M 1171 0 08:37.00 M: 8-end:4 16:41.00 1st
Stull, Harold 26 A19 Jackson M 1511 0 08:07.00 M: 8-end:4 17:22.00 2nd
MILLER, JOSEPH 53 A09 M 1223 0 09:10.00 M: 8-end:4 18:12.00 3rd
HOYT, ANDREW 14 A08 EATON COUNTY M 1169 0 08:50.00 M: 8-end:4 18:36.00 4th
 


  Division M: 8-end:5  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Fin div Final score Place
GALLIMORE, ANDREW J 20 A08 EATON COUNTY M 1166 0 10:17.00 M: 8-end:5 17:54.00 1st
KOVACK, LARRY 48 A35 M 1719 0 10:03.00 M: 8-end:5 20:37.00 2nd
REIDY, LUKE 28 A02 M 1026 0 10:28.00 M: 8-end:5 22:49.00 3rd
BRATSCHI, STEVEN C. 29 A02 M 1015 0 11:35.00 M: 8-end:5 24:05.00 4th
Covaleski, Nathan 16 A09 M 1216 0 11:20.00 M: 8-end:5 25:01.00 5th
 


Generated on 02/07/2014