2014 State Winter Games
02/04/2014 - 02/07/2014
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Michigan
 
 
  you are here > 2014 State Winter Games > Snowboarding - Slalom >


    Snowboarding - Slalom    
 
Final Round
 

  Division F:2:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Fin Unnamed part #1 Fin Unnamed part #2 Final score Place
Mokma, Ashley J 19 A12 F 1296 00:00.00 F:2:1 00:00.00 00:00.00 00:00.00
 


  Division F:3:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Fin Unnamed part #1 Fin Unnamed part #2 Final score Place
STRICKFADEN, SABRINA 13 A08 ALPINE F 39 00:39.74 F:3:1 00:44.53 00:46.97 01:31.50 1st
 


  Division M:2:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Fin Unnamed part #1 Fin Unnamed part #2 Final score Place
Ahrens, Justin M. 14 A19 Jackson M 135 02:02.61 M:2:1 01:43.57 01:44.07 03:27.64 1st
 


  Division M:2:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Fin Unnamed part #1 Fin Unnamed part #2 Final score Place
WHITE,ADAM 32 A36 M 172 00:49.93 M:2:2 00:57.78 00:57.46 01:55.24 1st
Crockwell - Williams, Anthony 17 A14 UCS M 91 00:46.78 M:2:2 01:36.58 01:05.46 02:42.04 2nd
 


  Division M:2:3  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Fin Unnamed part #1 Fin Unnamed part #2 Final score Place
NORTHAM, STEVEN 26 A17 M 134 01:06.40 M:2:3 01:43.32 01:12.27 02:55.59 1st
Burgduff, Paul 35 A16 M 122 01:21.72 M:2:3 01:09.43 01:55.83 03:05.26 2nd
 


  Division M:3:1  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Fin Unnamed part #1 Fin Unnamed part #2 Final score Place
Mazer, Jared 17 A15 TEAM FARMINGTON M 107 00:39.58 M:3:1 00:47.19 00:47.12 01:34.31 1st
Ingber, Evan 18 A16 M 127 00:35.59 M:3:1 00:00.00 00:00.00 00:00.00 DNS
 


  Division M:3:2  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Fin Unnamed part #1 Fin Unnamed part #2 Final score Place
Wagenmaker, Nick 30 A27 M 161 00:37.31 M:3:2 00:46.43 00:46.50 01:32.93 1st
Kay, Brandon 25 A15 TEAM FARMINGTON M 105 00:44.26 M:3:2 00:55.55 00:53.62 01:49.17 1st
Easterling, Louis 26 A12 M 69 00:43.21 M:3:2 01:02.41 01:14.15 02:16.56 2nd
BECKS, PETER 23 A15 TEAM FARMINGTON M 95 00:51.66 M:3:2 01:13.78 01:06.55 02:20.33 3rd
 


Generated on 02/07/2014